IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela w historii liturgii wielkopostnej jest nazwana Laetare – radujcie się!
2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Roberta Bielawskiego, kapłana diecezji legnickiej, proboszcza bazyliki mniejszej w Legnickim Polu, który głosi nam wielkopostne rekolekcje pt. „Cztery Noce. Z ciemności do światła”. Msze św. z nauką rekolekcyjną dzisiaj o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.15, 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 w Kaplicy Królowej Wyznawców. Zapraszamy do udziału!
3. Rekolekcje dla uczniów z klas 0-III jutro, pojutrze i w środę. Poprowadzi je o. Dominik Bochenek, pijar z Katowic.
4. W intencji głoszących i uczestniczących w tych duchowych ćwiczeniach będziemy się modlić odmawiając Koronkę do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców i Różaniec św. o godz. 17.30 w kościele.
5. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – I rok przygotowania, dzisiaj o godz. 16.30.
6. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
7. Msza św. z udziałem chorych w poniedziałek o godz. 11.00.
8. W środę, 13 marca br. przypada 11. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Św. Piotra. Msza Święta w intencji Kościoła i Ojca Świętego z udziałem Episkopatu Polski zostanie odprawiona tego dnia o g. 18.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Do wspólnej modlitwy wiernych zapraszają nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi i Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, który będzie przewodniczył liturgii.
9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 8.15, 17.15 i 19.30.
10. Katecheza przed chrztem dziecka, w kolegium w piątek o godz. 19.00.
11. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, zaprasza nas do modlitewnej nowenny w intencji Ojczyzny przed Dniem Świętości Życia w dniach 16-24 marca. Będziemy ją odmawiać po zakończeniu Mszy świętej.
12. Modlitewne czuwanie „Pod Płaszczem Maryi” w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.
13. Warsztaty ewangelizacyjne dla młodych Talitha kum, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia, w naszym sanktuarium w sobotę i niedzielę 16 i 17 marca. Zapisy pod adresem: talithakum.wawa@gmail.com
14. Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka i pijarska młodzież zaprasza seniorów z Siekierek na spotkanie w ramach projektu „Łączymy pokolenia”. Tym razem będą wspólnie robione palm pod okiem florystki. Fundacja zapewnia podstawowe materiały. Można przynieść własne dodatki. Wykonane palmy zabierzemy z sobą. Spotykanie się odbędzie w sobotę, 16 marca o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Gościniec 1. Serdecznie zapraszamy Panie i Panów. Zachęcamy do zabrania sąsiadów i znajomych.
15. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.