Centralna uroczystość inauguracji roku szkolnego

Dzisiaj, 11 września, Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, przeżywaliśmy święto patronalne, które było połączone z Centralną Uroczystością Inauguracji Nowego Roku Szkolnego. O godz. 1100 w dolnym kościele odbyło się VIII Forum dyskusyjne pod hasłem: Współdziałajmy z pasją – perspektywy, potrzeby i możliwości współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym, instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Temat związany jest z decyzją Minister Edukacji ogłoszenia Roku szkoły z pasją, tj. takiej szkoły, która otwiera się i podejmuje współpracę z organizacjami pozarządowymi, aby uatrakcyjnić swoją edukacyjno-wychowawczą ofertę i czynić ją ciekawszą dla uczniów. Patronat honorowy nad VIII Forum Dyskusyjnym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

O godz. 1300 była celebrowana Eucharystia, której będzie przewodniczył, zastępstwie Arcybiskupa Ordynariusza, Ks. Bp Marian Duś. Po zakończeniu liturgii, na Fortach Siekierkowskich odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji pożegnania wakacji. W uroczystości wzięli udział: Karolina Wysocka – Ministerstwo Edukacji Narodowej, Departament Młodzieży i Organizacji Pozarządowych, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka RP, Izabela Siander – pełnomocnik Wojewody Mazowieckiego ds. organizacji pozarządowych, Ewa Tomaszewska – Sejmik Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Skolimowski – Z-ca Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Alicja Kaźmierak – Wydział Oświaty Praga Północ m. st. Warszawy, Artur Nawrot – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy, – doradca Wojewody Mazowieckiego, o. Józef Matras – Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, ks. Marek Przybylski – Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Matropolitalnej Warszawskiej, ks. Kazimierz Lorek – dziekan Dekanatu Wilanowskiego, o. Edward Kryściak SP – Asystent Prowincjalny i Dyrektor Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie, mec. Elżbieta Lutomierska–Rusek – Sąd Rejonowy Nowy Dwór Mazowiecki, Roman Kis – Przewodniczący Rady Gminy Miasta Odolanów, przedstawiciele szkół pijarskich z Elbląga, Krakowa, Łowicza, Poznania i Warszawy, pielgrzymi i miejscowi parafianie.