O G Ł O S Z E N I A Wielki Piątek, 29 marca 2024 r.

1. Dziękuję o. Dawidowi Graczykowi za przewodniczenie liturgii i jej przygotowanie wraz ze Służbą Ołtarza. O. Rafałowi Petkowiczowi za wygłoszenie kazania.
2. Dziękuję Zespołowi „Con Forza” z dyrygentem Sławomirem Kuczkiem za śpiew.
3. Za udział w adoracji krzyża i oddanie mu czci podczas celebracji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do indywidualnego dopełniania warunków odpustu.
4. Przed krzyżem od Liturgii Męki Pańskiej do Wigilii Paschalnej winniśmy przyklękać.
5. Ofiary złożone przy krzyżu będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

6. Po Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Pańskiego Grobu. Zaprojektował go p. Wojciech Kiniorski. Dekoracja Grobu Pańskiego nawiązuje do wielkopostnych rekolekcji pt. „Cztery Noce. Od ciemności do światła”.
Projekt zrealizowali: Mirosław Januszko – koordynator z synem Józefem, Piotr Januszko, Dariusz Rawa, Grzegorz Gawroński, Rafał Maliszewski.
Grób udekorowały: Irena Januszko wraz Martą Chojnacką.
Wszystkim bardzo dziękuję!

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim będzie trwać do godz. 24.00.
8. Jutro Wielka Sobota:

a. Adoracja w Grobie Pańskim według ulic od godz.7.00 do 19.00. Plan adoracji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
b. Spowiedź św. w godz. 9.00-17.00.
c. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kruchcie kościoła od g. 9.00 do 17.00.
d. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.
e. Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 20.00. Przynieśmy z sobą świece.
f. Zachęcamy do zachowanie jutro wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej.