Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy asyście procesyjnej za posługę, dzieciom i ich Rodzicom za sypanie kwiatów, p. Sławkowi Kuczkowi za śpiew i Adamowi Wąsowskiemu za koordynację.

2. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego to Oktawa Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Celebrując Msze św. śpiewamy hymn Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej słyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. W Oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy, aby w modlitwie indywidualnej bądź rodzinnej korzystać z tekstów wielkanocnych.

3. Nowenna do Bożego Miłosierdzia dziś i w kolejne dni o g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.

4. Jutro Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za objawienia Matki Bożej i Pana Jezusa na Siekierkach w środę od godz. 15.00.

6. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek po godz. 9.30.

7. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.

8. Nabożeństwo maryjne z racji pierwszej soboty miesiąca 6 kwietnia o godz. 17.00.

9. Grupa młodzieży naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania w sobotę na Mszy świętej o godz. 18.00.

10. W II Niedzielę Wielkanocną, 7 kwietnia, będziemy obchodzić święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 80. Tydzień Miłosierdzia. Wtedy będziemy prowadzić zbiórkę środków higieny osobistej, dezodorantów, akcesoriów do golenia, płynów do kąpieli dla mężczyzn z noclegowni przy ul. Polskiej 33.

11. Duchową adopcję dziecka poczętego w Dniu Świętości Życia podjęło 36 osób.

12. Zmarł ROMAN WITKOWSKI, l. 58, mieszkał przy ul Kobylańskiej. Pogrzeb w piątek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

13. Drodzy Parafianie i Pielgrzymi,

dzieląc z Wami Wielkanocną radość, życzę radosnych, zdrowych i pełnych ufności Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Niech ten wyjątkowy czas będzie dla Was umocnieniem wiary, nadziei i miłości.
W blaskach Zmartwychwstania patrzmy na nasze życie doczesne, nie zapominając o obietnicy, którą nam zostawił nasz Pan: „…przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem” (J 14,3).
Maryja, Królowa Wyznawców, Nauczycielka Młodych, niech Was wspiera na drodze zbawienia.