Pielgrzymka gimnazjalistów

Pielgrzymka uczniów klas trzecich gimnazjów z placówek pijarskich wraz ze swymi wychowawcami/nauczycielami do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży odbyła się dnia 15 marca 2013 roku. W pielgrzymce uczestniczyło w sumie 400 gimnazjalistów z Bolszewa, Elbląga, Krakowa-Rakowic, Krakowa-Wieczystej, Łapsz Niżnych, Łowicza, Poznania, Warszawy. Myślą przewodnią były słowa: „Znajdź pomysł na siebie”. Najpierw poszczególne grupy zaprezentowały siebie. Następnie o. Jacek Wolan wygłosił kilkunastominutową konferencję. Po niej młodzi wzięli udział w Drodze Krzyżowej, przygotowanej przez gimnazjalistów krakowskich pod przewodnictwem o. Grzegorza Misiury. Po nabożeństwie odbył się ewangelizacyjny koncert trzyosobowego zespołu „Full Power Spirit”. Natomiast punktem kulminacyjnym była Eucharystia pod przewodnictwem o. Bogdana Dufaja, rektora Domu Warszawskiego. Kazanie wygłosił o. Piotr Różański z Łowicza. Śpiew na Mszy św. animowali Poznaniacy. Głównym koordynatorem pielgrzymki był o. Marek Kudach.