18 sierpnia 2024 r. – XX Niedziela zwykła

1. Ojciec Prowincjał Mateusz Pindelski skierował do warszawskiego Domu pijarów o. Adama Langhammera, który będzie dyrektorem szkoły, w zastępstwie o. Bogdana Dufaja. Cieszymy się i życzmy Bożego wsparcia, opieki Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, w pracy pedagogicznej, posłudze duszpasterskiej i administrowaniu.
2. W liturgii wspominamy:

a. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, we wtorek, 20 sierpnia.
b. św. Piusa X, papieża, w środę, 21 sierpnia. Wydał on dekret o częstszym przystępowaniu do Komunii świętej i pozwolił dzieciom na wcześniejszą Komunię. Nazwano go papieżem dzieci. Jego relikwie mamy w kaplicy.
c. Wspomnienie NMP Królowej w czwartek.
d. Wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła, w sobotę.

3. Msza święta w intencji poległych i pomordowanych mieszkańców Augustówki i Siekierek w latach 1939-1945, w sobotę o godz. 18.00.
4. Fundacja BO WARTO zaprasza na VII WSPÓLNE SIEKIERKOWSKIE ŚPIEWANIE POWSTAŃCZE. Odbędzie się ono we wtorek 27 SIERPNIA w godz. 18.00 – 20.00 przy Kamieniu Pamięci na skwerze u zbiegu ul. Gościniec i Siekierkowskiej. Fundacja zapewnia teksty i akompaniament. Śpiewanie będzie przeplatane powstańczymi opowieściami pani Małgorzaty Czerwińskiej-Buczek, autorki kilkunastu książek – wywiadów, opowieści o Powstańcach Warszawskich.
5. Zachęcamy, aby z pobudek religijnych i patriotycznych zachować w sierpnia dobrowolną abstynencję od alkoholu.
6. Dziękujemy stu osobom, które podpisały protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które 1 sierpnia br. ogłosiło przepisy określające warunki i sposoby organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Jeśli ktoś z uczestników liturgii chciałby dzisiaj podpisać protest, to jest taka możliwość przy zakrystii.
7. Przypominamy, że do 20 sierpnia br. można się jeszcze zapisać na autokarową pielgrzymkę w dniach 20-22 września br. do Wilna, Kowna i Troków na Litwie. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej parafii.
8. Wiemy o spaleniu się 12 maja br. Hali Marywilskiej. Pożar zniszczył 1.400 boksów, miejsce pracy kilku tysięcy osób. Jako parafia zostaliśmy poproszeni o finansowe wsparcie rodziny, która od początku istnienia Hali, miała trzy boksy z okularami. W zimowym sezonie handlowali także czapkami. Stracili wszystko na co pracowali kilkanaście lat. Spalony towar będący w bieżącej sprzedaży i magazynie był wzięty w komis i na kredyt. Zebrane pieniądze w większości będą przeznaczone na spłatę zobowiązań wobec ludzi, którzy im zaufali. Zbiórkę przed kościołem prowadzi p. Jadwiga, członek rodziny. Ona i jej bliscy dziękują za każdą ofiarę i proszą o modlitwę, by Pan Bóg i Maryja pomogli im przetrwać trudny czas, przezwyciężyć rozpacz i zniechęcenie, oraz odzyskać nadzieję na normalne życie.