25 sierpnia 2024 r. – XXI Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przypadka doroczne wspomnienie św. Józefa Kalasancjusza, założyciela zakonu pijarów i patrona chrześcijańskich szkół powszechnych.
2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
3. W liturgii będziemy wspominać:

a. Matkę Bożą Częstochowską jutro, 26 sierpnia.
b. Wspomnienie św. Moniki we wtorek, 27 sierpnia
c. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w środę.
d. męczeństwo św. Jana Chrzciciela w czwartek.

4. Spotkanie Rady Sanktuarium w poniedziałek o godz. 19.00.
5. Adoracja w intencji moralnej i religijnej odnowy narodu polskiego za wstawiennictwem Bł. Stefana Wyszyńskiego w środę, 28 sierpnia, od g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
6. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 30 sierpnia, o godz. 19.00.
7. W niedzielę, 1 września, przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny, o pomyślną przyszłość dla Polski i pokój w Ukrainie.
8. Uroczystość odpustową i Inaugurację Roku Szkolnego 2024/2025 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży będziemy przeżywać 8 września br. Głównej Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej w Warszawie, a kaznodzieją w tym dniu będzie o. Tomasz Abramowicz, współbrat posługujący w Elblągu.
9. Fundacja BO WARTO zaprasza na VII WSPÓLNE SIEKIERKOWSKIE ŚPIEWANIE POWSTAŃCZE. Odbędzie się ono we wtorek 27 sierpnia w godz. 18.00 – 20.00 przy Kamieniu Pamięci na skwerze u zbiegu ul. Gościniec i Siekierkowska. Fundacja zapewnia teksty i akompaniament. Śpiewanie będzie przeplatane opowiadaniami p. Małgorzaty Czerwińskiej-Buczek, autorki kilkunastu książek – wywiadów, opowieści o Powstańcach Warszawskich.