1 września 2024 r. – XXII Niedziela zwykła

1. List Konferencji Episkopatu z okazji XIV Tygodnia Wychowania – odczytać!

a. przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny, o pomyślną przyszłość dla Polski i pokój w Ukrainie.
b. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
c. Różaniec święty z wypominkami o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00.

3. Rozpoczęcie roku szkolnego jutro, 2 września. Z tego tytułu Msze święte w kościele zwłaszcza uczniów, ich rodziców i opiekunów, oraz nauczycieli i pracowników administracji:

- o godz. 7.30 – ze Szkoły Podstawowej Nr 3;
- o godz. 8.30 – z Pijarskiej SP kl. 0, I, II, III;
- o godz. 10.30 – z Pijarskiej SP kl. kl. IV, V, VI, VII i VIII.
Będziemy dziękować Panu Bogu za wakacje i prosić o Jego błogosławieństwo w kolejnym roku nauki.

4. Adoracja dziękczynna za objawienia na Siekierkach 3 września od g. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
5. Spotkanie Rady Parafii we wtorek o godz. 19.00.
6. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
7. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w piątek o 16:30.
8. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Wilna 6 września o godz. 18.45 w sali teatralnej.
9. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca o g. 18.00.
10. Uroczystość odpustową i Inaugurację Roku Szkolnego 2024/2025 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży będziemy przeżywać 8 września br. Głównej Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Akademii Katolickiej w Warszawie, a kaznodzieją w tym dniu będzie o. Tomasz Abramowicz, współbrat posługujący w Elblągu.
11. Msza święta z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
12. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii 21 września br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00. Zapraszamy na nią osoby pełnoletnie, a młodsze z prawnym opiekunem. Obowiązują zapisy: sanktuarium@pijarzy.pl
13. Mija rok od uruchomienia parafialnej kawiarenki. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Wolontariuszom, którzy się zaangażowali i ją prowadzą. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.
14. Spotkanie dzieci, które w maju przystąpią do I Spowiedzi i Komunii świętej rozpocznie się 15 września, w niedzielę, Mszą św. o godz. 11.00.
15. Spotkanie młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się 16 sierpnia, w poniedziałek, Msza świętą o godz. 18.00.
16. Polecamy katolicką prasę i 84 numer Gazety Siekierkowskiej.