15 września 2024 r. – XXIV Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przypada 58. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Papież Franciszek wybrał jego temat: „Sztuczna inteligencja i mądrość serca: dla w pełni ludzkiej komunikacji”.
2. Pierwsze spotkanie dzieci, które w maju przystąpią do I Spowiedzi i Komunii świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Spotkanie młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się 16 września, w poniedziałek, Msza świętą o godz. 18.00.
4. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania wraz z Rodzicem - 30 września, w poniedziałek. Najpierw Msza święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie organizacyjne.
5. Liturgiczne święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży w środę.
6. Zbiórka ministrantów w piątek o 17:00.
7. Krąg Biblijny w czwartek, 19 września, o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.
8. Święto św. Mateusza Ewangelisty w sobotę, 21 września.
9. Rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii w sobotę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.00. Zapraszamy na nią osoby pełnoletnie, a młodsze z prawnym opiekunem. Obowiązują zapisy: sanktuarium@pijarzy.pl lub tel. 606-100-783.
10. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 21-22 września br. pod hasłem „Rodziny z serca wzięte”.
11. Fundacja Bo Warto, Dom Kultury Dorożkarnia, Szkoła Podstawowa Nr 3 i Lokalni Partnerzy zapraszają na XIII Święto Siekierek dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00 na boisku szkolnym i przy Dorożkarni. Więcej szczegółów na stronach internetowych organizatorów.
12. Wolontariusze z Fundacji SMS z Nieba po liturgii będą rozdawać foldery informacyjne z zaproszeniem na formację do Akademii Rozwoju Talentów, prowadzonej przez Fundację. Są w niej zajęcia o modlitwie, zarządzaniu finansami w duchu Biblii, formacji kobiet, mężczyzn i małżonków, jak również zaproszenia na zajęcia tańca uwielbienia. Wolontariusze mogą się podzielić też świadectwem jak Słowo Boże i nauczanie Kościoła Katolickiego przemieniło ich życie osobiste i rodzinne.
13. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Po godz. 9.30, 11.00 i 13.00:
14. Wspomniany Klub FILARY przy ul. Gościniec 12 zaprasza:

a. dziewczęta w wieku od 9 do 15 lat na kolejny rok formacji intelektualnej, technicznej i duchowej.
b. dziewczęta w wieku 14-16 lat do wzięcia udziału w castingu do musicalu "Annie" w piątek, 20 września, o godzinie 17:00.
c. Rodziny na FIESTĘ - uroczyste rozpoczęcie roku formacji w sobotę o godz. 15.30. Więcej informacji na afiszach w gablocie i u wolontariuszy Klubu przed kościołem.