22 września 2024 r. – XXV Niedziela zwykła

1. Wspomnienie Błogosławionego Dionizego Pamplony i jego Towarzyszy, hiszpańskich pijarów, męczenników, dzisiaj, 22 września.
2. W związku z dramatyczną powodzią, która dotknęła południowo-zachodnią część Polski, abp Tadeusz Wojda, przewodniczący KEP, zaapelował o zorganizowanie dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórki pieniężnej na pomoc poszkodowanym. I tę zbiórkę prowadzimy. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
3. Wspomnienie Św. Ojca Pio, w poniedziałek, 23 września.
4. Modlitwa w intencji Ojczyzny, animowana przez wspólnotę Odrodzenie, w poniedziałek od godz. 14.00.
5. Msza św. w intencji o. Bogdana Dufaja z okazji Dnia Imienin w poniedziałek, o g. 18.00.
6. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy, w środę, 25 września.
7. W obliczu zachodzących zmian w społeczeństwie oraz proaborcyjnych działań władz i różnych organizacji, z inicjatywy Rady Sanktuarium, podejmujemy comiesięczną modlitwę w obronie życia ludzkiego. Msza święta w intencji dzieci nienarodzonych w 25 dzień miesiąca o godz. 18.00, począwszy od najbliższej środy.
8. Spotkanie regionalne Wojowników Maryi w środę o godz. 19.00.
9. Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, patrona wszystkich dzieł miłosierdzia. w piątek.
10. Wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Czech, w sobotę, 28 września.
11. Adoracja najświętszego Sakramentu w intencji religijnej i moralnej odnowy polskiego narodu w sobotę do godz. 15.00.
12. Msza św. w intencji o. Rafała Roszera z okazji Dnia Imienin w sobotę o g. 18.00.
13. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy w przyszłą niedzielę, 29 września br. Będzie obchodzony pod hasłem: „Bóg idzie ze swoim ludem”.
14. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
15. Dzieci umiejące i lubiące śpiewać zapraszamy do Scholi. Poprowadzi ją p. Maciej Lewczuk. Próby są planowane w czwartki w godz. 17.00-18.00. Zapisy w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 11.00.
16. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania wraz z Rodzicem - 30 września, w poniedziałek. Najpierw Msza święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie organizacyjne.
17. Parafia św. Anny w Wilanowie przy ul. Kolegiackiej 1, zaprasza do wzięcia udziału w „Jerychu przebłagalnym” w dniach od 7 do 14 października br. Więcej informacji na afiszu. Zapisy na stronie parafii: www.parafiawilanow.pl lub w zakrystii kościoła św. Anny. Zachęcamy!
18. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.