29 września 2024 r. – XXVI niedziela zwykła

a. List pasterski Episkopatu Polski - Ksiądz Jerzy Popiełuszko, patron współczesnej wolności. Odczytać.
b. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który obchodzimy pod hasłem: „Bóg idzie ze swoim ludem”.
c. Dzień Imienin księży biskupów pomocniczych naszej Archidiecezji Rafała Markowskiego i Michała Janochy, oraz ojca rektora Rafała Roszera SchP.
d. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
e. Zapisy dzieci do parafialnej scholi po Mszy o godz. 11.00. Próby planowane są w czwartki w godz. 17.00-18.00. Zespół poprowadzi p. Maciej Lewczuk.

2. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w poniedziałek.
3. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania wraz z Rodzicem - 30 września, w poniedziałek. Najpierw Msza święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie organizacyjne.
4. Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus we wtorek, 1 października.
5. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać o godz. 17.15, począwszy od wtorku. Inne nabożeństwa będą łączone z tą modlitwą. Osoby, które regularnie odmawiają różaniec zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca. Zachęcamy także do różańca rodzinnego.
6. Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów 2 października.
7. Adoracja eucharystyczna jako podziękowanie Bogu za objawienia na Siekierkach w czwartek od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
8. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (1182-1228), zakonnika, w piątek, 4 października.
9. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek po godz. 9.30.
10. Zbiórka dla ministrantów w piątek o godz. 17.00.
11. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kościele.
12. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938), dziewicy, w sobotę.
13. Msza św. wynagradzająca Wszechmogącemu Bogu za bluźnierstwa przeciw Najświętszej Maryi Pannie w sobotę o godz. 18.00.
14. Msza święta z udziałem pijarskich przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
15. XV Warszawski Dzień Różańcowy odbędzie się w kościele dominikanów na Służewie w poniedziałek 5 października br. Zachęcamy do udziału czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca. Szczegóły na plakacie.
16. Zachęcamy do udziału w ogólnopolskich rekolekcjach "Bóg z nami", które rozpalają ducha adoracji Najświętszego Sakramentu. Prowadzi je online Fundacja Adoremus Te Christe. W dniach 5 – 13 października. Więcej informacji na stronie: bogznami.adoremustechriste.pl/
17. Parafia św. Anny w Wilanowie przy ul. Kolegiackiej 1, zaprasza do wzięcia udziału w „Jerychu przebłagalnym” w dniach od 7 do 14 października br. Więcej informacji na afiszu. Zapisy na stronie parafii: www.parafiawilanow.pl lub w zakrystii kościoła św. Anny. Zachęcamy!
18. Zbiórka ofiar w minioną niedzielę na pomoc powodzianom dała kwotę. 15.000PLN. Dziękujemy!
19. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.