13 października 2024 r. – XXVIII niedziela zwykła

a. 24 Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”.
b. W Rzymie trwa druga sesja Synodu Biskupów o synodalności. Módlmy się o światło ducha świętego dla wszystkich uczestników i dobre owoce tego zgromadzenia.
c. Msza święta i spotkanie dzieci w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej o godz. 11.00.
d. Dzieci zapraszamy do scholi parafialnej. Zapisy po Mszy św. o godz. 11.00. Próby odbywają się w czwartki o 17.00.
e. Katecheza dla młodzieży, która drugi rok przygotowuje się do sakramentu bierzmowania o godz. 16.30.
f. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.15. Tych, którzy regularnie praktykują tę modlitwę zapraszamy do wspólnoty Żywego Różańca.
g. Małżeństwa zapraszamy do wspólnoty Domowego Kościoła, która jest rodzinną gałęzią ruchu Światło-Życie.

2. Dzień Edukacji Narodowej w poniedziałek. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha świętego i wytrwałości w pracy.
3. Katecheza przygotowująca do bierzmowania – Rok I w poniedziałek o godz. 18.00.
4. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 17.00.
5. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
6. Modlitewno-formacyjne spotkanie Wojowników Maryi w piątek, od godz. 19.00.
7. Modlitewne czuwanie „Pod Płaszczem Maryi” w sobotę. Różaniec św. o godz. 17.15, Msza św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i Msza św. ku czci NMP.
8. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:

a. Św. Małgorzatę Marię Alacoque, dziewicę w poniedziałek.
b. Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła we wtorek.
c. Bł. Piotra Casaniego, pijara, Jadwigę Śląską i św. Gerarda Majellę, patrona matek w stanie błogosławionym w środę.
d. Św. Łukasza Ewangelisty Patrona pracowników służby zdrowia w piątek.
e. Bł. Jerzego Popiełuszki, w 40 rocznicę jego męczeńskiej śmierci, w sobotę.

9. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny.
10. Swoich Zmarłych można polecić modlitwie Kościoła przez wypominki. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą. Wypełnione prosimy przekazać w zakrystii lub kancelarii parafii. W intencji Zmarłych w listopadzie odmawiamy codziennie Różaniec św. i celebrujemy Mszę św. w piątki o g. 18.00. W ciągu roku robimy to w pierwsze niedziele miesiąca.
11. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.