Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków ruchu parafiadowego serdecznie zapraszamy na Inaugurację 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach na Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem przełożonego polskich pijarów, o. Mateusza Pindelskiego. Po Ceremoni Otwarcia z zapaleniem parafiadowego znicza na Fortach Siekierkowskich odbędzie się festyn i okolicznościowy koncert.

Wyjazd na Lednicę 2019

1 czerwca 2019 odbyło się katolickie spotkanie młodych - Lednica 2000. Była to już XXIII edycja, w której uczestniczyło blisko 70 tys. osób, w tym młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa Wiesz, że cię kocham!.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 7:00, a na Polach Lednickich byliśmy po godzinie 12:00. Po wyjściu z autokaru odbyliśmy spacer, aby dojść na miejsce spotkania. Gdy dotarliśmy i znaleźliśmy swoje miejsce do siedzenia, mieliśmy chwilę dla samych siebie. Był to czas na odpoczynek na łonie natury i razem ze wszystkimi.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu można było korzystać z sakramentu spowiedzi, który odbywał się w dosyć ciekawy sposób - na polach spowiedzi, jako szczera rozmowa z księdzem. Ważnym elementem spotkania była też Msza Św. o godzinie 20 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Elementem kulminacyjnym spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

O godzinie 0:40 wyruszyliśmy z Pól Lednickich, a w Warszawie byliśmy o godz. 5:00. Mimo dość upalnej pogody, myślę, że każdemu z nas wyjazd się podobał i dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń.

Karolina Olszewska, uczennica klasy gimnazjalnej

Budowa Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie

Trwa ostatnia faza budowy Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie.

Grób Pański 2019

Temat Grobu: Dzietność, wielodzietność. Czarne tło to trud, ofiara, ograniczenia, poświęcenie, niezrozumienie społeczne, przykrości przeżywanie przez rodziców. Wielość pieluch oznacza dzieci i radość i poczucie szczęścia z nimi związane.

Diecezjalne Spotkanie opłatkowe

Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach (ul. Gwintowa 3) w niedzielę, 30 grudnia, 2018 r.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Parafialna Rada Duszpasterska naszej Parafii zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która się odbyła 14 kwietnia 2018 r.

Grób Pański 2018

Tematem przewodnim dekoracji Grobu jest "Wolność".

Droga Krzyżowa na Kopcu Powstania Warszawskiego

W piątek przed Niedzielą Palmową, 23 marca 2018 r., Parafia NMP Królowej Wyznawców celebrowała nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kopcu Powstania Warszawskiego. W tym roku za przygotowanie i przeprowadzenie nabożeństwa był odpowiedzialny o. Rafał Petkowicz, duszpasterz młodzieży. Funkcje liturgiczne podjęła młodzież Rozważania przy poszczególnych stacjach odczytali: Hanna Dudzińska i Franciszek Kociszewski. Śpiew animowała Dorota Kociszewska, chórzystka. Dokumentację fotograficzną wykonał Radosław Kowalczyk. Uczestnikom nabożeństwa i posługującym – dziękujemy!