Uroczystość Bierzmowania 2019

Za dwa tygodnie w naszej parafii uroczystość bierzmowania 27.10.2019 o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Bp Piotr Jarecki

Inauguracja roku szkolnego u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

W niedzielę 8 września br. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie przeżywało uroczystość odpustową, która była połączona z inauguracją roku szkolnego 2019/2020. Kaznodzieją był ks. dr Adam Węgrzyn, salezjanin, który prowadzi telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”. W ramach inauguracji najpierw odbyło się 16. Forum Edukacyjne poświęcone innowacjom pedagogicznym. Gościem spotkania był o. Miguel Giráldez, asystent generała Zakonu z Rzymu. Głównej Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Mateusz Pindelski, wyższy przełożony polskich pijarów. Podczas Eucharystii pracownicy oświaty zawierzyli dzieło wychowania Matce Bożej Nauczycielce Młodzieży. Oprawę wokalną zapewnił Zespół „Florentes”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele katolickich szkół z Warszawy oraz z pijarskich kolegiów: Bolesławca, Elbląga, Katowic, Krakowa, Łowicz i Poznania. Jak również budowniczowie i darczyńcy, którzy przyczynili się do budowy nowego gmachu pijarskiej szkoły w Warszawie. Po liturgii niektórzy jej uczestnicy mogli zwiedzić wzniesiony budynek, który się mieści przy ul. Gościniec 1.

Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków ruchu parafiadowego serdecznie zapraszamy na Inaugurację 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach na Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem przełożonego polskich pijarów, o. Mateusza Pindelskiego. Po Ceremoni Otwarcia z zapaleniem parafiadowego znicza na Fortach Siekierkowskich odbędzie się festyn i okolicznościowy koncert.

Wyjazd na Lednicę 2019

1 czerwca 2019 odbyło się katolickie spotkanie młodych - Lednica 2000. Była to już XXIII edycja, w której uczestniczyło blisko 70 tys. osób, w tym młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa Wiesz, że cię kocham!.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 7:00, a na Polach Lednickich byliśmy po godzinie 12:00. Po wyjściu z autokaru odbyliśmy spacer, aby dojść na miejsce spotkania. Gdy dotarliśmy i znaleźliśmy swoje miejsce do siedzenia, mieliśmy chwilę dla samych siebie. Był to czas na odpoczynek na łonie natury i razem ze wszystkimi.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu można było korzystać z sakramentu spowiedzi, który odbywał się w dosyć ciekawy sposób - na polach spowiedzi, jako szczera rozmowa z księdzem. Ważnym elementem spotkania była też Msza Św. o godzinie 20 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Elementem kulminacyjnym spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

O godzinie 0:40 wyruszyliśmy z Pól Lednickich, a w Warszawie byliśmy o godz. 5:00. Mimo dość upalnej pogody, myślę, że każdemu z nas wyjazd się podobał i dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń.

Karolina Olszewska, uczennica klasy gimnazjalnej

Budowa Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie

Trwa ostatnia faza budowy Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie.