Aktualności

Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Zapraszamy na Inaugurację 31. Parafiady

Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków ruchu parafiadowego serdecznie zapraszamy na Inaugurację 31. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach na Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem przełożonego polskich pijarów, o. Mateusza Pindelskiego. Po Ceremoni Otwarcia z zapaleniem parafiadowego znicza na Fortach Siekierkowskich odbędzie się festyn i okolicznościowy koncert.

Wyjazd na Lednicę 2019

1 czerwca 2019 odbyło się katolickie spotkanie młodych - Lednica 2000. Była to już XXIII edycja, w której uczestniczyło blisko 70 tys. osób, w tym młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa Wiesz, że cię kocham!.

Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 7:00, a na Polach Lednickich byliśmy po godzinie 12:00. Po wyjściu z autokaru odbyliśmy spacer, aby dojść na miejsce spotkania. Gdy dotarliśmy i znaleźliśmy swoje miejsce do siedzenia, mieliśmy chwilę dla samych siebie. Był to czas na odpoczynek na łonie natury i razem ze wszystkimi.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po jej zakończeniu można było korzystać z sakramentu spowiedzi, który odbywał się w dosyć ciekawy sposób - na polach spowiedzi, jako szczera rozmowa z księdzem. Ważnym elementem spotkania była też Msza Św. o godzinie 20 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Elementem kulminacyjnym spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

O godzinie 0:40 wyruszyliśmy z Pól Lednickich, a w Warszawie byliśmy o godz. 5:00. Mimo dość upalnej pogody, myślę, że każdemu z nas wyjazd się podobał i dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń.

Karolina Olszewska, uczennica klasy gimnazjalnej


Budowa Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie

Trwa ostatnia faza budowy Pijarskiego Kompleksu Edukacyjnego w Rzeszowie.    

Grób Pański 2019

Temat Grobu: Dzietność, wielodzietność. Czarne tło to trud, ofiara, ograniczenia, poświęcenie, niezrozumienie społeczne, przykrości przeżywanie przez rodziców. Wielość pieluch oznacza dzieci i radość i poczucie szczęścia z nimi związane. 

Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła, 21 lipca 2019 r.

1. Liturgiczne święto Świętej Marii Magdaleny - jutro, 22 lipca,.

2. Święto Brygidy (1303-1373), zakonnicy, Patronki Europy - pojutrze, 23 lipca.

3. Wspomnienie św. Kingi (1234-1292), dziewicy, patronki Polski i Litwy w środę, 24 lipca.

4. Święto Jakuba, Apostoła, w czwartek.

5. Również w czwartek wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów odbędzie się w po Mszy św. o g. 7.30 i 18.00.

6. Z inicjatywy MIVA Polska, która niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu, już po raz 18 obchodzimy Tydzień św. Krzysztofa, a w nim Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na misyjne środki transportu. Ofiary można składać przez cały tydzień do skarbony w przedsionku kościoła. Za przekazaną pomoc – dziękujemy!

7. Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny w piątek, 26 lipca.

8. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę, 27 lipca, po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Trzy pielgrzymki: akademicka, niepełnosprawnych i paulińska wyruszą w sierpniu z Warszawy na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach w drodze. Więcej informacji na afiszach w gablocie przed kościołem.

10. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.

11. Polecamy 38 numer Gazety Siekierkowskiej, który jest wyłożony na stoliku w kruchcie kościoła.

A + M + P + I

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.30 (w kaplicy)
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • kwadrans przed mszami świętymi

Kalendarium