Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła – 17 listopada 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” (Ps 9,19). Ojciec Święty Franciszek opublikował okolicznościowe orędzie. Z tego tytułu po Mszach św. zbiórka ofiar na rzecz biednych w naszej wspólnocie parafialnej. Za każdy dar dziękujemy!

2. Przypominamy, że nasza parafia już od trzech lat uczestniczy w projekcie Caritas Polskiej Rodzina Rodzinie. Co miesiąc dla jednej z rodzin w Syrii wysyłamy 600PLN.

3. Dzisiaj:

a. spotkanie przed I Spowiedzią i Komunią św. dla rodziców i dzieci o godz. 11.00,
b. oraz Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
c. Różaniec Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00.

4. Jutro w liturgii wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieżowego Ruchu Czystych Serc.

5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 19.30.

6. W środę, 20 listopada, wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), kapłana, jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelity. Jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

7. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsR i grupy Odrodzenie w środę od godz. 15.00.

8. W czwartek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

9. W piątek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. To patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

10. Rekolekcje dla małżeństw Kana prowadzone prze wspólnotę Przymierze Miłosierdzia 23-24. listopada br. Zapisy przez stronę internetową Przymierza Miłosierdzia.

11. W przyszłą niedzielę, 24 listopada, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, które jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

12. Fundacja Chrześcijańskie Granie zaprasza na IX Festiwal Chrześcijańskie Granie w niedzielę, 24 listopada 2019 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na Bielanach. Wystąpią młode i debiutujące zespoły. Zapraszamy całe rodziny. Szczegóły na plakatach oraz na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl.

A + M + P + I

Aktualności

Pielgrzymka kandydatów do bierzmowania 2019

Nasza grupa młodych przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania udała się w niedzielę, 10 listopada, na pielgrzymkę na Żoliborz do muzeum Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Obecni byli z nami nasi opiekunowie. Na początku dowiedzieliśmy się od przewodnika w jakim czasie ciężkim dla Polaków żył ks. Jerzy. Następnie zobaczyliśmy w jakich warunkach narodził się i spędzał czas swej młodości. Spotkaliśmy też siostrzenicę księdza Popiełuszki, która powiedziała nam o rodzinnym mieście Księdza. Przewodnik opowiedział nam o trudnej drodze Jerzego Popiełuszki do kapłaństwa, o dążeniach księdza Jerzego do Polski wolnej od komunizmu i zaangażowaniu w powstanie NSZZ „Solidarność”. Mówił też o Mszach za Ojczyznę i antykomunistycznej działalności Jerzego Popiełuszki, oraz o jego tragicznej śmierci i wielkim pogrzebie. Dowiedzieliśmy się też o procesie kanonizacyjnym Błogosławionego Jerzego Popiełuszki i, że jest patronem młodzieży. Przed powrotem zrobiliśmy sobie zdjęcie przy grobie księdza Jerzego. Myślę, że ta wycieczka dała nam dużo do myślenia o księdzu Popiełuszce i zachęciła do zwracania się do Niego jako Patrona w trudnych chwilach. 

Kościelna Służba Porządkowa

12 października br. odbyła się doroczna pielgrzymka Kościelnej Służby Porządkowej A.W. „Totus Tuus” do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. W tym roku była ona jubileuszowa w związku z 40 rocznicą założenia Stowarzyszenia 4 marca 1979 roku przez S.B.Kard. Stefana Wyszyńskiego, Metropolitę Warszawskiego.

Od godz. 10.00 bracia ze swymi pocztami sztandarowymi zgromadzili się w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Tam zostali przywitani przez kustosza sanktuarium o. Tadeusza Suślika SchP. Następnie modlili się, odmawiając Koronkę 12 Gwiazd ku czci Trójcy Przenajświętszej, Koronkę ku czci Maryi Niepokalanej i modlitwę w intencji swego założyciela Prymasa Tysiąclecia. Następnie procesyjnie przeszli do kościoła sanktuaryjnego. Z racji Rocznicy zasłużonym braciom wręczono okolicznościowe odznaczenia i wyróżnienia. Wręczali je br. Cezary Konopacki, prezes KSPAW oraz ks. prałat Marek Mętrak, moderator diecezjalny KSPAW. Bracia modlili się odmawiając różaniec św. i uczestnicząc w Mszy św., której przewodniczył ksiądz biskup Piotr Jarecki. Koncelebransami byli: ks. prałat Marek Mętrak, ks. kan. Janusz Celejewski, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Secymienie oraz o. Marek Kudach SchP, dyrektor szkoły pijarskiej w Warszawie. Podczas liturgii kolejnych sześciu mężczyzn włączono do Stowarzyszenia. Byli to: Dariusz Sz. z Secymina, Stanisław W. z Par. św. Bonifacego w Warszawie, Andrzej F. z Zalesia Górnego, Zbigniew  M. z Par. św. Józefa na Kole, Jarosława K. i Bogdana Z. z Łomianek.

Na zakończenie Mszy św. br. Cezary, prezes, w imieniu Stowarzyszenia wręczył Księdzu Biskupowi, Ojcu Kustoszowi i dwom byłym Prezesom Stowarzyszenia jubileuszowe medale: 40 lat służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie 1979-2019 Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus. Po Eucharystii bracia spotkali się w sali teatralnej na agapie.

Uroczystość Bierzmowania 2019

W naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania w niedzielę 27.10.2019 o godz. 18.00. Przewodniczył jej ks. Bp Piotr Jarecki. Sakrament przyjęły 53 osoby. Za katechetyczne przygotowanie był odpowiedzialny wikariusz o. Rafał Petkowicz. Ten obowiązek dzielił z animatorkami z Klubu Filary: Julią Materna, Deborą Kramarek, Anną Latuszek, Katarzyną Wójcik oraz Ewą Olesiak i Anną Dudzińską. Dziękujemy!


Inauguracja roku szkolnego u Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

W niedzielę 8 września br. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie przeżywało uroczystość odpustową, która była połączona z inauguracją roku szkolnego 2019/2020. Kaznodzieją był ks. dr Adam Węgrzyn, salezjanin, który prowadzi telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”. W ramach inauguracji najpierw odbyło się 16. Forum Edukacyjne poświęcone innowacjom pedagogicznym. Gościem spotkania był o. Miguel Giráldez, asystent generała Zakonu z Rzymu. Głównej Mszy świętej o godz. 13.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Mateusz Pindelski, wyższy przełożony polskich pijarów. Podczas Eucharystii pracownicy oświaty zawierzyli dzieło wychowania Matce Bożej Nauczycielce Młodzieży. Oprawę wokalną zapewnił Zespół „Florentes”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele katolickich szkół z Warszawy oraz z pijarskich kolegiów: Bolesławca, Elbląga, Katowic, Krakowa, Łowicz i Poznania. Jak również budowniczowie i darczyńcy, którzy przyczynili się do budowy nowego gmachu pijarskiej szkoły w Warszawie. Po liturgii niektórzy jej uczestnicy mogli zwiedzić wzniesiony budynek, który się mieści przy ul. Gościniec 1.

Msze Święte

Niedziele i uroczystości

  • godz. 8.00
  • godz. 9.30
  • godz. 11.00
  • godz. 13.00
  • godz. 18.00

Dni powszednie

  • godz. 7.30 (w kaplicy)
  • godz. 18.00

Spowiedź

  • kwadrans przed mszami świętymi

Kalendarium