XIV Niedziela zwykła – 8.07.2018

1. Rozpoczęcie Finałów XXX Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży dzisiaj Mszą św. o g. 16.00 Będzie jej przewodniczył ks. bp. Marian Florczyk z Kielc, opiekun duchowy polskich sportowców. Przepraszamy za utrudnienia komunikacyjne wokół kościoła.
  2. Jutro wspomnienie Świętych męczenników z Chin: Augustyna Zhao Rong i Leona Mangin, prezbiterów, i ich Towarzyszy.
  3. Święto św. Benedykta, opata, w środę, 11 lipca. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Módl się i pracuj (ora et labora)! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
  4. Msza św. z udziałem chorych w środę o g. 11.00.
  5. Wspomnienie św. Bruna Bonifacego z Kwerfurtu, BiM, w czwartek, 12 lipca.
  6. Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w piątek, 13 lipca.
  7. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o g. 19.00.
  8. Wspomnienie św. Kamila de Lellis, kapłana, w sobotę, 14 lipca.
  9. Nocne czuwanie modlitewne w Sanktuarium w sobotę od g. 21.00.
  10. Wspomnienie św. Pompiliusza Pirrottiego (1710-1766), pijara, kapłana, w niedzielę, 15 lipca.
  11. Dom Kultury Dorożkarnia zaprasza nas, niezależnie od wieku, do udziału w projekcie „Ulica Polska, Siekierki”. W czasie wakacji, w konkretnych terminach na ulicach: Polskiej, Daktylowej, Rodzynkowej i Siekierkowskiej stanie plenerowa pracownia ceramiczna. Będą w niej lepione domy i obiekty, które teraz stoją na Siekierkach. Każdy właściciel może ulepić swój dom. Pomoc siekierczan mieszkających w blokach jest konieczna. Kiedy już powstaną domy, wysuszone i wypalone, przyjdzie czas na wielki finał – odtworzenia mapy Siekierek. Pieczę nad projektem sprawuje Janusz Żabowski, instruktor ceramiki. Gliniana mapa Siekierek nie powstanie bez naszego udziału. Dlatego w swoich wakacyjnych planach uwzględnijmy udział w projekcie. Więcej informacji na afiszu i na stronie Domu Kultury.
  12. Polecamy prasę katolicką, by pogłębić swą formację duchową i poszerzyć swoją wiedzę o Bogu i Kościele.
  13. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny czy świętują jubileusze składamy najlepsze życzenia. Tym zaś, którzy wyruszają na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.