XVIII Niedziela zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

1. Drodzy Parafianie, z bólem informujemy, że w nocy z 2 na 3 sierpnia ktoś ponownie uszkodził figurę Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, która jest w kapliczce przy zbiegu ulic Siekierkowskiej i Gościniec. Pęknięcia kwalifikują figurę do wymiany. W intencji wynagradzającej Wszechmogącemu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie za ten akt wandalizmu, oraz o łaskę miłosierdzia i nawrócenie dla sprawców tego czynu pomodlimy się dzisiaj, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św., jak również popołudniu w godz. 15.00-17.00 w kaplicy na miejscu objawień. Mszę św. w podanej intencji odprawimy w środę, 8 sierpnia, o godz. 18.00.
  2. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny; miesiącem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę; czasem wytężonej pracy przy żniwach; ale i czasem abstynencji. Zachęcamy do podjęcia postu od alkoholu, włączając się w akcję: „100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości”. Z pewnością będzie to aktem miłości Ojczyzny, świadectwem dla tych, którzy są zniewoleni przez alkohol i osobistą korzyścią.
  3. Zmiana tajemnic dla członków Róż Żywego Różańca św. dzisiaj po Mszy św. o g. 8.00.
  4. Różaniec św. z wypominkami dzisiaj o g. 17.30.
  5. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Zaprasza nas ono do intensywniejszego życia duchowego, poznawania i kontemplowania Boga oraz do trwania na modlitwie.
  6. W środę, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika (ok. 1170-1221), wybitnego kaznodziei i założyciela Zakonu Dominikanów.
  7. W czwartek, 9 sierpnia, święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), dziewicy, męczennicy, patronki Europy.
  8. W piątek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca (†258), diakona i męczennika.
  9. W sobotę, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary (1194-1253). Zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu całkowicie się poświęciła na służbę Bożą. Od niego otrzymała habit zakonny. Założyła zakon klarysek.
  10. Msza św. z udziałem chorych w sobotę o g. 11.00.
  11. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Urlopowiczom życzymy bezpiecznego i owocnego wypoczynku, a pracującym obfitości.