XX Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

1. Jutro, w poniedziałek, 20 sierpnia, wspomnienie Św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.
  2. Pojutrze, 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X, papieża. Wydał dekret o częstszym przystępowaniu do Komunii świętej i pozwolił dzieciom na wcześniejszą Komunię. Nazwano go papieżem dzieci. W kaplicy mamy jego relikwie.
  3.  W środę, 22 sierpnia, wspomnienie NMP Królowej. 4. W czwartek, 23 sierpnia, wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy.
  4. W czwartek Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony w rocznicę podpisania wrogiego dla Polski paktu Ribbentrop–Mołotow. Modlić się będziemy za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzi przed nowymi reżimami totalitarnymi.
  5. W piątek, 24 sierpnia, wspomnienie Bartłomieja, Apostoła, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską.
  6. Msza św. za poległych i pomordowanych mieszkańców Siekierek i Augustówki podczas II wojny światowej, w piątek, 24 sierpnia, o g. 18.00. Po Eucharystii złożymy kwiaty i znicze przed tablicą pamiątkową w kruchcie kościoła.
  7. Doroczne wspomnienie św. Józefa Kalasancjusza, Patrona chrześcijańskich szkół podstawowych i założyciela Zakonu Pijarów w sobotę, 25 sierpnia.
  8. W sobotę, 26 sierpnia, Wieczór z Maryją, nabożeństwo podczas którego uczcimy Matkę Bożą Jasnogórską.
  9. W przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  10. Fundacja „Bo Warto” zaprasza na III. WSPÓLNE SIEKIERKOWSKIE ŚPIEWANIE POWSTAŃCZE, które odbędzie się 23 sierpnia (czwartek), w g. 19.00–20.30 w siedzibie Fundacji przy ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok. U3. Fundacja zapewnia teksty piosenek i akompaniament.
  11. Fundacja „Bo Warto” zaprasza także na Spotkanie z Małgorzatą Czerwińską-Buczek, autorką książki „Powstańcy 44. Bohaterowie i świadkowie”, które się odbędzie 25 sierpnia (sobota), w godz. 18.00 – 20.00 w siedzibie Fundacji.
  12. W Sanktuarium za trzy tygodnie, 9 września, odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego: XV Forum Edukacyjne o g. 11.00, a Msza św. o g. 13.00. Będzie jej przewodniczył ks. kan. dr Marek Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży A.W. Kaznodzieją będzie o. Piotr Jałako, pijar.
  13. Zachęcamy do podjęcia w sierpniu postu od alkoholu, a także do włączenia się w akcję: „100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości”. Będzie to akt miłości Ojczyzny, świadectwo dla tych, którzy zmagają się z uzależnieniem, a także nasza osobista korzyść.