XXI Niedziela zwykła – 26 sierpnia 2018 r.

1. Dzisiaj Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. Jutro, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki.
  3. Pojutrze, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.
  4. Pojutrze także adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji NSPJ od g. 15.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w tej intencji o 18.00.
  5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej we wtorek o godz. 19.30.
  6. W środę, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. W katedrze warszawskiej – uroczystość.
  7. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 31 sierpnia, o godz. 19.00.
  8. W sobotę, 1 września, wspomnienie Bł. Bronisławy, gorliwej norbertanki spokrewnionej ze św. Jackiem i bł. Czesławem.
  9. W sobotę, 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na świecie, oraz za tych, którzy zginęli w wyniku działań wojennych.
  10. Z racji pierwszej soboty miesiąca, 1 września, nabożeństwo ku czci NMP o g. 17.15. Msza św. wynagradzająca za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki o g. 18.00.
  11. Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi poprowadzi 33-dniowe przygotowanie do ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Aktu ofiarowania dokonamy w sobotę, 6 października. Osoby, które chcą podjąć to przygotowanie zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę, 2 września po Mszy Świętej o g.18.00. Szczegóły stronie internetowej parafii i tablicy ogłoszeń.
  12. Nowy rok szkolny w parafii rozpoczniemy 3 września br. Mszą św. o godz. 9.00. Podziękujemy Panu Bogu za czas wakacji i poprosimy o Go o dary Ducha Świętego na kolejny rok nauki. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół.
  13. Natomiast uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w naszym Sanktuarium odbędzie się za dwa tygodnie, 9 września, która obejmie: XV Forum Edukacyjne o g. 11.00, a Msza św. o g. 13.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. kan. dr Marek Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży A.W., a kaznodzieją będzie o. Piotr Jałako, pijar.
  14. Zapraszamy na wokalno-instrumentalne Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w naszym Sanktuarium w dniach 14-16 września br.. Są one skierowane są do osób obdarzonych słuchem muzycznym, które chcą rozwijać swoje talenty i pogłębić relację z Bogiem przez muzykę liturgiczną. Poprowadzą je Małgorzata Wałaszek i Sławomir Kuczek. Zgłoszenia należy kierować na adres e-mailowy: warsztatynasiekierkach@gmail.com W zgłoszeniu należy podać dane: imię i nazwisko, parafia, e–mail, telefon, głos (sopran, alt, tenor, bas) lub instrument (skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, trąbka, klarnet, fagot, róg, harfa). Termin zgłoszeń: 3 września 2018 r. Koszt warsztatów: 70 zł. Opłata obejmuje udział w zajęciach, śpiewnik warsztatowy, obiad i kolację w sobotę oraz obiad w niedzielę.