XXIII Niedziela zwykła – 9 września 2018 r.

1. Dziś rozpoczyna się w Polsce VIII Tydzień Wychowania pt. W poszukiwaniu drogi. To przede wszystkim czas modlitwy za dzieci i młodzież, przyszłość Kościoła i narodu, za rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  2. Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego w naszym Sanktuarium odbędzie się dzisiaj i obejmie: XV Forum Edukacyjne o g. 11.00, a Mszę św. o g. 13.00, oraz Festyn od godz. 14.00. Eucharystii będzie przewodniczył ks. kan. Marek Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży A.W., a kaznodzieją jest o. Piotr Jałako, pijar. Przed kościołem od godziny 12.00 będzie ustawiony samochód przeznaczony do organizowania zbiórek krwi. Zachęcamy Parafian do honorowego oddania krwi. W łączmy się w służbę życiu.
  3. Z rozpoczęciem roku szkolnego zadbajmy, aby młodzi uczęszczali na lekcje religii i uczestniczyli w świętej liturgii.
    a. Msze św. w niedziele z udziałem dzieci o g. 11.00, a z udziałem młodzieży o g. 18.00.
    b. Pierwsze spotkanie przygotowujące dzieci i ich rodziców do I Komunii św. odbędzie się – 16 września o g. 11.00.
    c. Spotkanie młodych, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania – 16 września o g. 16.30.
    d. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania i ich rodziców – 23 września o g. 16.30. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
  4. Msza św. z udziałem chorych pojutrze, 11 września, o g. 11.00.
  5. W środę, 12 września, wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Jest to patronalne święto naszej wspólnoty zakonnej. Pijarscy nowicjusze złożą w Rzeszowie profesję zakonną.
  6. W czwartek, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Złotoustego, gorliwego pasterza i wspaniałego kaznodziei.
  7. W piątek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachowujmy krzyże w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta. Zachęcamy do udziału w Mszy Świętej.
  8. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
  9. W sobotę, 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  10. Nocne czuwanie modlitewne rozpoczniemy w sobotę Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  11. W dniach od 12 do 14 października 2018 r. jest organizowany wyjazd dla uczniów od klasy 3 gimnazjum i starszych na Spotkanie Młodzieży Pijarskiej w Krakowie. Koszt 140 zł. Termin zgłoszeń do 13 września. Zgłoszenia do o. Rafała bezpośrednio lub mailem: acrafal@interia.pl.
  12. Fundacja BO WARTO, Dom Kultury DOROŻKARNIA, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Parafialny Klub Sportowy ”FALCONIA” zapraszają na VII. ŚWIĘTO SIEKIEREK, które odbędzie się w niedzielę 16 września w godz. 15.00 – 20.00 na terenie przy Dorożkarni i boisku Szkoły Podstawowej nr 3. W programie, m.in. mecz piłkarski o PUCHAR RADY OSIEDLA SIEKIERKI, w którym zagrają nowi i starzy mieszkańcy Siekierek (czekamy na zgłoszenia mieszkańców). Więcej informacji na plakatach, ulotkach i stronach internetowych organizatorów, którzy serdecznie zapraszają i liczą na wspólną dobrą, siekierkowską zabawę.