XXXIII Niedziela zwykła – 18 listopada 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty Franciszek opublikował dość obszerne okolicznościowe orędzie i apeluje: „Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi”. Hasłem tego dnia są słowa psalmu „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). Z tego tytułu po Mszach św. zbiórka ofiar na rzecz biednych w naszej wspólnocie parafialnej. Za każdy dar dziękujemy!
  2. Nasza parafia już od przeszło dwóch lat uczestniczy w projekcie Caritas Polskiej Rodzina Rodzinie. Co miesiąc dla jednej z rodzin w Syrii wysyłamy 600PLN. Na ten cel jest przeznaczona skarbona za ławkami. Wszystkim Ofiarodawcom również dziękujemy!
  3. W Sanktuarium odbywają się rekolekcje dla dorosłych „Ruah”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  4. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
  5. Różaniec Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki także celebrujemy Mszę św. o g. 18.00.
  6. Jutro w liturgii wspomnienie Bł. Salomei, (1211-1268), księżnej halickiej, dziewicy. Była pierwszą klaryską polskiej gałęzi tego zakonu.
  7. Pojutrze, 20 listopada, wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907), kapłana, jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelity. Jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.
  8. W środę, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  9. W czwartek, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. To patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.
  10. W piątek, 23 listopada, wspomnienie św. Klemensa I, 4. papież w latach ok. 91–101, męczennika. Jest nazwany Apostołem pokoju. Zaliczany do Ojców Kościoła.
  11. W sobotę, 24 listopada, wspomnienie św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbitera i jego Towarzyszy, męczenników wietnamskich, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
  12. „Wieczór z Maryją”, muzyczne uwielbienie Jezusa i Maryi, połączony z 20 dniem rekolekcji w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00.
  13. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, które jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
  14. Fundacja BO WARTO zaprasza na film pt. „PILECKI”, który przedstawia historię rotmistrza Witolda Pileckiego w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Film trwa 80 min. Projekcja 23 listopada, piątek, o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji przy ul. Batalionu AK „Bałtyk” 7 lok. U3.
  15. Fundacja Chrześcijańskie Granie zaprasza na VIII. Festiwal Chrześcijańskie Granie w niedzielę, 25 listopada 2018 do Areny Ursynów w Warszawie. Na jednej scenie pojawią się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej i debiutanci. Wydarzenie ma charakter ewangelizacyjny. W jego ramach przewidziane są strefy: dla dzieci i powołaniowo-rodzinna. Więcej informacji: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl