9 grudnia 2018 r. – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj w Polsce jest obchodzony XIX Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ojciec święty Franciszek na środowej audiencji powiedział: „Z wdzięcznością myślę o wszystkich, którzy przez modlitwę i konkretne dzieła wspierają wspólnoty kościelne w krajach sąsiadujących. Wszystkim życzę spokojnego i pełnego łask czasu Adwentu”. Tę pomoc koordynuje Zespół przy Konferencji Episkopatu. Możemy wesprzeć to ważne dzieło, składając ofiarę do skarbony za ławkami. Za każdy dar dziękujemy!
  2. Dzisiaj spotkanie dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św. oraz ich rodziców na Mszy św. o godz. 11.00. Po Eucharystii obrzęd poświęcenia medalików i wzięcie miary na strój komunijny.
  3. Msza św. w ramach ogólnoświatowego Dnia Palenia Świec w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin dzisiaj o g. 17.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Organizatorem jest Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii z Centrum Zdrowia Dziecka.
  4. Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się dzisiaj w kościele św. Bonifacego na Czerniakowie u ojców franciszkanów (bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 13.30.
  5. Opłatki i świece na stół wigilijny rozprowadzają panie z Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie kościoła.
  6. Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, celebrujemy w dni powszednie o g. 7.00.
  7. Msze św. wieczorne o godz. 18.00 od poniedziałku do lutego, przy mniejszej frekwencji, będziemy celebrować w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
  8. We wtorek, 11 grudnia, Msza św. z udziałem chorych o godz. 11.00.
  9. We wtorek posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.30.
  10. W środę, 12 grudnia, wspomnienie NMP z Guadalupe.
  11. W czwartek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy.
  12. W piątek, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktor Kościoła.
  13. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
  14. Nocne czuwanie rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim w sobotę o godz. 21.00.
  15. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy.
  16. Parafialny Zespół Caritas przez najbliższy tydzień będzie prowadził zbiórkę pluszaków, zabawek i książek dla dzieci w dobrym stanie, na loterię świąteczną, którą chce przeprowadzić 23 grudnia po mszach o 8:00, 9:30 i 11:00, 13:00. Dochód zasili nasz fundusz Caritas. Kosz będzie ustawiony w przedsionku kościoła. Ofiarodawcom z góry dziękujemy.
  17. Przedstawiciele Caritas Polska złożyli wizytę w Syrii. Jej celem był monitoring polskich działań w Aleppo, spotkania z lokalnymi partnerami oraz rodzinami, które korzystają z pomocy polskich darczyńców. Rodziny, które otrzymują pomoc dziękują naszej parafii za ponad dwuletni udział w projekcie „Rodzina Rodzinie”. Więcej wiadomości na temat aktualnej sytuacji w Syrii dostępnych jest na stronie: bliskiwschod.caritas.pl/aktualnosci-z-syrii/