30 grudnia 2018 r. – Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu

1. Opłatek Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej z udziałem ks. kard. Kazimierza Nycza w sanktuarium dzisiaj o godz. 16.00.
  2. Jutro wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i zakończenie roku. Zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
  3. Pojutrze Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  4. Msze św. wieczorne o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku, przy mniejszej frekwencji wiernych, celebrujemy w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców, ul. Gościniec 4.
  5. W środę, 2 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła z IV wieku.
  6. W czwartek, 3 stycznia, wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  7. W czwartek dzień modlitw Kościoła o dar nowych i świętych powołań zakonnych i kapłańskich.
  8. W czwartek, z racji trzeciego dnia miesiąca, adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy od g. 15.00, a o g. 18.00 Msza św. w intencjach trwających na modlitwie.
  9. W piątek, 4 stycznia, nawiedzimy chorych od godz. 9.30.
  10. Koncert kolędowy „Betlejem w Warszawie”, odbędzie się w Hali Torwar 4 stycznia 2019 r. o g. 19.00. Zostaną na nim zaśpiewane kolędy z różnych stron świata w ciekawych muzycznych aranżacjach oraz opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata. Bilety do nabycia na stronie betlejemwpolsce.bilety24.pl
  11. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 stycznia, nabożeństwo ku czci NMP o godz. 17.15.
  12. Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, w niedzielę, 6 stycznia. Na Mszach świętych będzie obrzęd błogosławienia kadzidła i kredy, którą kreślimy na drzwiach naszego domu litery C + M + B i rok 2019. Litery są skrótem imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, jak również prośbą, by Chrystus błogosławił dom = Christus Mansionem Benedicat. Są też publicznym wyznaniem wiary.
  13. W tę uroczystość Kościół obchodzi Misyjny Dzień Dzieci.
  14. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o g. 8.00.
  15. Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 u nas, w sali teatralnej. Zapraszamy!
  16. Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 na Placu Zamkowym modlitwą Anioł Pański prowadzoną przez ks. Kazimierza kardynała Nycza.
  17. Wizyta duszpasterska w parafii:
    a. Rozpoczniemy ją 2 stycznia 2018 r., w kolejności odwrotnej niż w roku minionym, tzn. od ulicy Polskiej, a zakończymy przy ul. Melomanów.
    b. W tym roku nie udamy się z kolędą do rodzin, które mieszkają przy ulicy Baryckiej, numery nieparzyste, od nr 5 do 103 oraz przy ulicy Bluszczańskiej, numery parzyste od nr 32 do 76. Przepraszamy!
    c. Wizytę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o g. 16.30, a w soboty o g. 15.00.
    d. Udamy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które figurują w kartotece parafialnej.
    e. Nowych mieszkańców parafii, którzy mają wolę przyjęcia duszpasterza, prosimy, aby się zgłosili się do parafii telefonicznie lub mailowo.
    f. Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, jeśli się zgłoszą, to nawiedzimy je w ramach uzupełnień.
    g. Podtrzymujemy zasadę, że w czasie odwiedzin nie przyjmujmy ofiar. Swój dar możecie złożyć w kopercie na tacę, uczestnicząc we Mszy św. w niedzielę. Dziękujemy!
    h. W okresie kolędowania kancelaria parafialna we wtorki, czwartki i soboty będzie funkcjonować bez zmian, a w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 15.00 do 16.00. Jeśli dla kogoś te godziny są niemożliwe, to prosimy o kontakt mailowy.
    i. Dołóżmy starań, by rodzina była w komplecie.
    j. Prosimy o przygotowanie krzyża, świecy, wody święconej, kropidła, Pisma św., a uczniowie zeszytów do religii. Woda święcona będzie wystawiona do zabrania po świętach w przedsionku kościoła.
    k. W intencji Rodzin, które nawiedzamy, modlimy się, celebrując Mszę św. w dni powszednie o g. 7.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
    l. Porządek wizyty duszpasterskiej:
    2.01. środa – ulice: Polska, Wolicka, Gąsocińska
    3.01. czwartek – ulice: Kątna, Antoniewska, Piramowicza
    4.01. piątek – od g. 16.30 – ulice: Siekierkowska, Spiralna
    5.01. sobota – od g. 10.00 – ulice: Korzenna, Kobylańska, Mocna, Budzikowa, Zegarowa
    7.01. poniedziałek – ul. Nadrzeczna, Gwintowa, Gościniec nr 6-24, Koszykarska
    8.01. wtorek – ul. Gościniec 26-42, Gościniec 3-53, Bluszczańska 4 i Bluszczańska 6
    9.01. środa – ul. Cytrynowa, Daktylowa, Figowa
    10.01. czwartek – ul. Bluszczańska 3-27, Ananasowa
    11.01. piątek – ul. Bluszczańska 61, 63, 65, 67
    12.01. sobota – ul. Bluszczańska 69, 69A, 69B, 69C, 73
    Plan kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.