20 stycznia 2019 r. – II Niedziela zwykła

1. Nocne czuwanie modlitewne zakończyliśmy dzisiaj o godz. 5.00.
  2. Przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20). Nabożeństwo centralne tego Tygodnia odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Św. Kazimierza w Warszawie, Rynek Nowego Miasta 2.
  3. Jutro, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  4. Także jutro Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka.
  5. We wtorek wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, kapłana.
  6. Od wtorku do niedzieli trwać będą 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W łączności z tymi obchodami w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w przyszłą niedzielę, 27 stycznia, odbędzie się Spotkanie młodych, które organizuje wspólnota Emmanuel. Rozpocznie się ono o godz. 14.00, a zakończy około 22.00. W tym czasie zostanie m. in. odprawiona Msza Święta koncelebrowana z emitowaną homilią Papieża Franciszka. Wspierajmy modlitwą młodzież i duszpasterzy, którzy się udają z naszej archidiecezji do Panamy.
  7. Duchowość dla Warszawy: „Jak podejmować dobre decyzje? Od psychologii do rozeznawania duchowego”. We wtorek o g. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66. W dyskusji wezmą udział: o. Wacław Królikowski SJ i s. Anna Maria Pudełko AP.
  8. W środę wspomnienie Błogosławionych męczenników z Pratulina – Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy.
  9. W środę, 23 stycznia, 6. rocznica śmierci śp. Ks. Kardynała Józefa Glempa, Metropolity Warszawskiego i Prymasa Polski. Z tej racji w katedrze o godz. 19.00 Msza Święta, której będzie przewodniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz.
  10. Wspomnienie św. Franciszka Salezego (1567-1622), biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej, w czwartek, 24 stycznia.
  11. Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, w piątek, 25 stycznia.
  12. Wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, współpracowników św. Pawła, w sobotę, 26 stycznia.
  13. XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony w sobotę pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy”.
  14. W sobotę i niedzielę w sanktuarium warsztaty ewangelizacyjne dla dorosłych „Ruah”, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  15. Nabożeństwo „Wieczór z Maryją” odbędzie się sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  16. Plan wizyty duszpasterskiej:
    21.01. poniedziałek – ul. Bartycka 22B, 22C, ul. Niewielka 29, 29A, 30, 31, 31A
    22.01. wtorek – ul. Bartycka 115, 115A, ul. Pod Kopcem
    ul. Grupy AK „Północ” numery nieparzyste
    23.01. środa – ul. Grupy AK „Północ” 4
    24.01. czwartek – ul. Grupy AK „Północ” 2
    25.01. piątek – ul. Melomanów 2 i 2A
    26.01. sobota – ul. Melomanów 4 i 6
    Plan kolędy jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.
    a. Wizytę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o g. 16.30, a w sobotę o g. 15.00.
    b. Udajemy się z modlitwą i błogosławieństwem do rodzin, które figurują w kartotece parafialnej. Dlatego nowych mieszkańców parafii, którzy chcą przyjąć duszpasterza, prosimy, aby się zgłosili telefonicznie lub mailowo.
    c. Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, jeśli się zgłoszą, to nawiedzimy je w ramach uzupełnień.
    d. W intencji Rodzin, które nawiedzamy, modlimy się, celebrując Msze św. w dni powszednie o g. 7.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.