Światowy Dzień Misyjny 2011

W przedostatnią niedzielę października Kościół Katolicki obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W tym roku już po raz 84. Został ustanowiony przez Stolicę Apostolską w 1926 r. na prośbę Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Jest okazją do szczególnej modlitwy oraz złożenia ofiary materialnej na potrzeby misji. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło „Budowanie wspólnoty kościelnej ma kluczowe znaczenie dla misji”.

W Polsce Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny, obchodzony pod hasłem „Misje – świadectwo miłości i komunii”. W Niedzielę Misyjną zbierana w kościołach w całej Polsce ofiara na tacę zostanie przekazana na rzecz misji będących pod opieką papieża. Obecnie na misjach w 94 krajach świata pracuje 2.140 Polaków. Ponadto księża z Polski wspierają także odradzające się duszpasterstwo w krajach byłego Związku Radzieckiego oraz wyjeżdżają do krajów Europy Zachodniej.

W naszej Parafii gościliśmy o. Dariusza Bakalarza, ojca duchownego pijarskiego WSD, który ma za sobą kilkuletnią pracę misyjną w Kamerunie i nosi w sobie pragnienie powrotu do posługiwania misyjnego w Afryce. Na wszystkich Mszach św. głosił okolicznościowe kazanie. Wierni mieli możliwość zakupienia Kalendarza Misyjnego.