24 marca 2019 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w sanktuarium zakończenie 33 dniowych rekolekcji aktem zawierzenia się Jezusowi przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy św. o godz. 14.30.
  2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
  3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego po Mszy świętej o godz. 7.30 i 18.00.
  4. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy Różańca św. oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Powstała po objawieniach w Fatimie, jako odpowiedź na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Duchowa adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Jako konkretny, bezinteresowny i osobisty dar, pomaga kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa i patrzeć na miłość i seks oczyma Boga. Uczy systematycznej modlitwy i pozytywnego działania, oraz pogłębia sens zaniedbanych praktyk ascetycznych. Może się stać czynnikiem odrodzenia wspólnej modlitwy i miłości w rodzinie.
  5. Modlitwa w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem o. Józefa Markowicza CSsR w środę, 27 marca, od godz. 15.00.
  6. Adoracja w intencji moralnej odnowy narodu polskiego w czwartek, 28 marca, od godz. 15.00, a Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
  7. Droga Krzyżowa w piątek o g. 8.15 z udziałem uczniów, o g. 17.15 i 19.30. W każdy piątek Wielkiego Postu kościół jest otwarty przez cały dzień z myślą o wiernych, którzy chcieliby to nabożeństwo odprawić indywidualnie.
  8. „Wieczór z Maryją” odbędzie się w sobotę, 30 marca, po Mszy św. o godz. 18.00.
  9. Rekolekcje wielkopostne dla ogółu wiernych rozpoczniemy w sobotę, 31 marca, o g. 18.00. Potrwają one do środy, 3 kwietnia. Rekolekcjonistą będzie ks. Radosław Warenda, sercanin. Program duszpasterski na Wielki Post i Triduum Paschalne jest na ulotkach, które są do zabrania ze stolika z prasą. Prosimy o modlitwę, by rekolekcje umocniły nas w wierze, wzmocniły nasza więź z Kościołem i pomogły kierować się nauką Chrystusa na co dzień.
  10. W wielkopostnych kościołach stacyjnych w Warszawie trwa całodniowa modlitwa i spowiedź święta, od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz kościołów i program nabożeństw jest umieszczony w gablotach.
  11. Dzisiaj odbędzie się Narodowy Marsz Życia, który się rozpocznie o godz. 13.30 na Placu Zamkowym, a następnie uda się na Plac Trzech Krzyży. Marsz przypomina dlaczego prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest tak ważne, dlaczego tak ważna jest ochrona i wsparcie dla naturalnej rodziny, dlaczego tak istotne są prawa rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci, także w szkole. To ostatnie nabiera szczególnego znaczenia choćby ze względu na politykę nakierowaną na promocję w szkołach ideologii gender. Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny, do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Życia i powiedzenia: TAK dla życia, TAK dla rodziny, TAK dla zdrowego wychowania dzieci.
  12. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Sanktuarium Św. Faustyny przy ul. Żytniej 1 w Warszawie do Parafii Św. Barbary w Modlinie-Twierdzy wyruszy 5 kwietnia po Mszy Św., o godz. 19.30. Więcej informacji na stronie: Ekstremalna Droga Krzyżowa.
  13. Ukazał się 35 numer „Gazety Siekierkowskiej”. Polecamy.
  14. Zmarł BOGDAN CIUPIŃSKI, lat 68, mieszkał przy ul. Polskiej. Kiedyś nasza zakrystian i były pracownik pijarskiej szkoły podstawowej. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!