31 marca 2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego duchowa adopcję dziecka poczętego podjęło 36 parafian.
  2. Wczoraj, wieczorną Mszą św. rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Trwać będą do środy. Msze św. z nauką rekolekcyjną dzisiaj o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00, a w dni powszednie o godz. 8.15, 18.00 i 19.30. W czasie rekolekcji nie będzie celebrowana Msza św. w Kaplicy Królowej Wyznawców o godz. 7.30. Temat ćwiczeń duchowych: Kościół – trudna miłość. Rekolekcjonistą jest ks. Radosław Warenda, sercanin. Pełny program rekolekcji jest na afiszu i ulotkach, które są do zabrania ze stolika z prasą. Zachęcamy do udziału i prosimy o modlitwę, by rekolekcje umocniły nas w wierze, zacieśniły naszą więź z Kościołem powszechnym, a także pomogły kierować się nauką Chrystusa na co dzień.
  3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
  4. Jutro Dzień Kalasantyński dla społeczności szkoły pijarskiej. Msza św. o godz. 18.00.
  5. Czuwanie modlitewne w 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II, odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia, o godz. 21.00 na Placu Piłsudskiego.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w trzeci dzień miesiąca w Kaplicy Królowej Wyznawców w środę od godz. 15.00, a Msza św. w intencjach pielgrzymów o godz. 18.00.
  7. Droga Krzyżowa w piątek o g. 8.15 z udziałem uczniów, o g. 17.15 i 19.30, a na Kopcu Powstania Warszawskiego 12 kwietnia o g. 19.30.
  8. W każdy piątek Wielkiego Postu kościół jest otwarty przez cały dzień z myślą o wiernych, którzy chcieliby to nabożeństwo odprawić indywidualnie.
  9. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Sanktuarium Św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie do Modlina wyruszy 5. kwietnia. Więcej informacji na stronie: Ekstremalna Droga Krzyżowa.
  10. Chorych nawiedzimy w pierwszy piątek miesiąca, 5 kwietnia, od godz. 9.30.
  11. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.
  12. Nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
  13. Msza św. w intencji wynagradzającej Bogu Wszechmogącemu i Maryi Pannie za bluźnierstwa tych, którzy Ją obrażają w Jej świętych wizerunkach.
  14. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do Pierwszej Komunii św. 7 kwietnia o g. 11.00.
  15. Różaniec św. w intencji naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o g. 16.45.
  16. XIV Marsz Świętości Życia w przyszłą niedzielę 7 kwietnia pod hasłem „Tato to ja!”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na niezastąpioną rolę ojca w przyjęciu dziecka oraz w jego wychowaniu. Marsz będą współtworzyć ojcowie z różnych stowarzyszeń i wspólnot, m.in. Tato.net, Rycerze Kolumba, Rycerze Jana Pawła II, Przymierze Wojowników, Droga Odważnych. Marsz wyruszy w południe o godz. 12.00 sprzed Kolumny Zygmunta, a poprzedzą go Msze święte: w archikatedrze na Starówce i w katedrze św. Floriana na Pradze. Znakiem rozpoznawczym marszu jest akcja „Pielucha dla Malucha”, w ramach której będą zbierane artykuły dla niemowląt z Domów Samotnej Matki w Chyliczkach i w Zielonce.
  17. Wspólnota Comunione e Liberazione organizuje spotkanie w Sanktuarium na temat projektu „Mała misja studentów 2019”. Spotkanie z młodymi, którzy uczestniczą w tym projekcie odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 16.00 w Sali teatralnej. Wejście od ul. Gościniec.
  18. W wielkopostnych kościołach stacyjnych w Warszawie trwa całodniowa modlitwa i spowiedź święta, od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz kościołów i program nabożeństw jest umieszczony w gablotach.
  19. 25 Targi Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego od 4 do 7 kwietnia. Polecamy.
  20. Od 29 marca 2019 r. w namiocie obok Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie można obejrzeć multimedialną wystawę Śladami Jezusa. Jest to interaktywny projekt edukacyjny, który w nowoczesny sposób opowiada historię Jezusa i rozwoju chrześcijaństwa na przestrzeni wieków. Ekspozycja będzie czynna do 9 czerwca br. Więcej informacji na stronie wystawy: www.sladamijezusa.pl.
  21. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają wielkanocne świece. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na statutowe cele diecezjalnej Caritas.
  22. Ostatnio została odmalowana zakrystia oraz klatka schodowa do niej prowadząca.