II Niedziela Wielkanocna, 28 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia.
  2. Z racji tego święta uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00 w Parku Moczydło w Warszawie na Woli (u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy) przy figurze Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert zespołu Trubadurzy. Polecamy.
  3. Spotkanie Rodziców przed Rocznicą Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. ich dzieci, dzisiaj o godz. 11.00.
  4. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego od godz. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej, a Msza św. w tej intencji będzie celebrowana o godz. 18.00.
  5. W sanktuarium odbywają się ewangelizacyjne rekolekcje dla młodych „Talitha kum” prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
  6. Jutro będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
  7. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski w tym roku będziemy obchodzić we wtorek, 30 kwietnia.
  8. Wspomnienie św. Józefa Robotnika w środę, 1 maja.
  9. Nabożeństwa majowe rozpoczniemy 1 maja po Mszy św. o godz. 18.00. Te nabożeństwa będą odprawiane w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  10. Wspomnienie św. Atanazego Biskupa i doktora kościoła przypada 2 maja.
  11. Uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła będziemy obchodzić 2 maja.
  12. Święto patronalne naszej Parafii będziemy obchodzić 3 maja. Porządek Mszy św. jak w niedzielę plus Msza o g. 15.00 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Głównej Mszy św. odpustowej o g. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki. Kazania będzie głosił o. dr Ireneusz Wybraniak, paulin. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i prosimy panów o podjęcie posługi w asyście procesyjnej.
  13. Chorych nawiedzimy w sobotę 4 maja po godz. 9.00.
  14. Nabożeństwo I soboty 4 maja o godz. 17.15.
  15. Zmiana tajemnica różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
  16.  XI Tydzień Biblijny pod hasłem: Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (1 P 1, 12) będziemy przeżywać w dniach 5–11 maja br. Odbędzie się wtedy Trzecie Narodowe czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana.
  17. Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17 – 19 maja br. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie warszawskiego Seminarium – www.wmsd.waw.pl
  18. W Niedzielę Wielkanocną, doszło do serii wybuchów na Sri Lance. Celem ataków były między innymi kościoły, w których zgromadzeni wierni obchodzili święto Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Prosimy o modlitwę w intencji zabitych i wszystkich poszkodowanych w wyniku tych zamachów. Możemy wspierać poszkodowanych poprzez wpłaty na konto Caritas Polska o numerze 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SRILANKA, bądź wysyłając sms na numer 72052 o treści SRILANKA (koszt 2,46 zł z VAT).
  19. Odbyła się Kapituła Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Dokonała oceny ostatnich czterech lat, wybrała zarząd Prowincji i zaplanowała najbliższe cztery lata. Wyższym przełożonym Prowincji został o. Mateusz Pindelski, który ostatnio posługiwał w pijarskim liceum w Krakowie. Do zarządu został wybrany o. Jacek Wolan, który będzie odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży i komunikację. Dziękujemy za modlitwę w intencji Kapituły.