XVII Niedziela zwykła, 28 lipca 2019 r.

1. Z inicjatywy MIVA Polska obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, a w nim Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na misyjne środki transportu. Ofiary można składać do skarbony w przedsionku kościoła. Za przekazaną pomoc – dziękujemy!

2. Wspomnienie św. Marty jutro, 29 lipca.

3. Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), prezbitera, założyciela zakonu jezuitów, w środę, 31 lipca.

4. Biskupi polscy nas zachęcają, abyśmy w sierpniu zachowali trzeźwość i abstynencję od alkoholu. Przez ascezę i modlitwę możemy pomóc tym, którzy zmagają się z nałogiem.

5. Wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguori’ego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakon Redemptorystów, w czwartek, 1 sierpnia.

6. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość duchownych i osób konsekrowanych.

7. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w środę. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za poległych i pomordowanych. Rozpalenie Ogniska Pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego o g. 21.00.

8. Chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w piątek, 2 sierpnia, od g. 9.00.

9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o g. 19.00 w kościele.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę, 3 sierpnia, od g. 15.00, a godz. 18.00 Msza św. w intencjach trwających na modlitwie.

11. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 17.15. a Msza św. wynagradzająca Bogu i Maryi za bluźnierstwa przeciw Bożemu Macierzyństwu Maryi o g. 18.00.

12. o. Jacek Wolan otrzymał od Ojca Prowincjała polecenie przeniesienia się do domu zakonnego Krakowie. W przyszłą niedzielę odprawi Mszę się o godz. 8.00, kończąc formalnie ten okres duszpasterzowania na Siekierkach. Dziękujemy mu i życzymy pomocy Ducha Świętego w wypełnianiu obowiązków asystenta prowincjalnego i sekretarza prowincji.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Z Warszawy wyruszą pielgrzymki akademicka, niepełnosprawnych i paulińska.

14. Fundacja BO WARTO zaprasza dzieci w wieku 7 - 12 lat na I Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn, który się odbędzie 30 lipca (wtorek) od godz. 10.00 na boisku przy ul. Grupy AK „Północ”. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej fundacji.

15. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa. Urlopowiczom bezpiecznego i owocnego wypoczynku, a pracującym obfitych owoców.