XXIII Niedziela zwykła - 8 września 2019 r.

1. Dzisiaj w Sanktuarium uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego. O godz. 11.00 - XVI Forum Edukacyjne, o godz. 13.00 - Msza św., a o 14.00 - Festyn. Dzisiejszym kaznodzieją jest ks. dr Adam Węgrzyn, salezjanin, który prowadzi telewizyjny program dla dzieci „Ziarno”. Eucharystii będzie przewodniczył o. Mateusz Pindelski, prowincjał.

2. Z rozpoczęciem roku szkolnego zadbajmy, aby młodzi uczęszczali na lekcje religii i uczestniczyli w świętej liturgii.

a. Msze św. w niedziele z udziałem dzieci o g. 11.00, a z udziałem młodzieży o g. 18.00.
b. Spotkanie dzieci, które będą się przygotowywać do I Spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców odbędzie się - 15 września o g. 11.00. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Radosław Torba.
c. Spotkanie młodych, którzy kontynuują przygotowanie do bierzmowania - 15 IX o g. 16.30.
d. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania i ich rodziców - 22 września o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.

3. Msza św. z udziałem chorych 11 września o g. 11.00.

4. Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi w środę, 12 września. Jest to patronalne święto Zakonu Pijarów. Nasi nowicjusze złożą pierwszą profesję zakonną w domu nowicjatu w Rzeszowie.

5. Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Złotoustego, gorliwego pasterza i wspaniałego kaznodziei, w piątek, 13 września.

6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00.

7. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w sobotę, 14 września. Na lotnisku Aeroklubu pod Włocławkiem odbędzie się ewangelizacyjne spotkanie „Polska pod krzyżem”. Będziemy się łączyć duchowo z tym wydarzeniem, modląc się:

a. Koronka do Bożego miłosierdzia pod krzyżu misyjnym przed kościołem – g. 15.00.
b. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w ciszy do godz. 17.30,
c. Różaniec o godz. 17.30.
d. Msza św. o godz. 18.00,
e. Adoracja w ramach 33-dniowych rekolekcji, które przygotowują do aktu zawierzenia się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg Św. Ludwika Grignion de Montfort.
f. Apel Jasnogórski o godz. 21.00
g. Msza św. o Matce Bożej Bolesnej - ok. godz. 21.30.
h. Droga Krzyżowa – g. 22.30
i. Adoracja Krzyża
j. Msza św. o godz. 24.00
k. adoracja do godz. 4.50. Zapraszamy!

8. Fundacją Bo Warto, Dom Kultury Dorożkarnia i Szkoła Podstawowa Nr 3 zapraszają na VIII ŚWIĘTO SIEKIEREK, które odbędzie się 15 września (niedziela) w godz. 15.00 – 18.00 na terenie przy Domu Kultury i Szkole Podstawowej Nr 3. W programie wiele atrakcji i niespodzianek.

9. Ukazał się 39 numer Gazety Siekierkowskiej – polecamy.