XXIV Niedziela zwykła - 15 września 2019 r.

1. W Polsce dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem: Nauczycielu, gdzie mieszkasz? (J 1, 38). To przede wszystkim czas modlitwy za dzieci i młodzież, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

2. Spotkanie dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii św. i ich rodziców - dzisiaj o g. 11.00. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Radosław Torba.

3. Spotkanie młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do bierzmowania - dzisiaj o g. 16.30.

4. Spotkanie młodych, którzy rozpoczną dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania i ich rodziców - 22 września o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.

5. Jutro wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

6. Pojutrze wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Metropolity Warszawskiego.

7. We wtorek 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwie pamiętajmy o poległych na Wschodzie w obronie naszej Ojczyzny.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej 17 września (wtorek) o godz. 19.30.

9. Z okazji Dnia Elektryka:

a. Msza św. w intencji pracowników PGNiG „Termika” z Elektrociepłowni „Siekierki” oraz ich Rodzin we wtorek o godz. 18.00.
b. dzień Otwarty w Elektrociepłowni na Siekierkach i Żeraniu w sobotę 21 września w godz. 9.00-15.00.

10. Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży 18 września (środa).

11. Wspominamy Błogosławionych męczenników Wojny Domowej w Hiszpanii:

a. pijarek s. Marii Baldillou i Towarzyszek, - 19 września (czwartek),
b. a pijarów: o. Dionizego Pamplona i Towarzyszy - 22 września (niedziela).

12. Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty 21 września (sobota).

13. 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w Częstochowie odbędzie się w dniach 21-22 września br. Podczas tej uroczystości dokona się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Parafia nie organizuje wspólnego wyjazdu, ale zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.

14. Fundacja „Bo Warto”, Dom Kultury „Dorożkarnia” i Szkoła Podstawowa Nr 3 zapraszają na VIII ŚWIĘTO SIEKIEREK, które odbędzie się dzisiaj w godz. 15.00 – 18.00 przy Domu Kultury i Szkole Podstawowej Nr 3. W programie wiele atrakcji i niespodzianek.

15. Zmarli:

a. STANISŁAW WACŁAW OSOWSKI, lat 80, mieszkał przy ul. Bluszczańskiej, Pogrzeb odbędzie się 19 września o. godz. 11.20 na Cmentarzu Bródnowskim.
b. O. ANDRZEJ SZCZEPANIAK, lat 59, posługiwał w naszej Parafii w latach 2013-2017. Ostatnio był we wspólnocie Katowicach. Msza pogrzebowa w Krakowie przy ul. Dzielskiego 1, 18 września o godz. 13.00. Pochowany będzie na Cmentarzu Rakowickim.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!