XXV Niedziela zwykła - 22 września 2019 r.

1. Dziś drugi dzień Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

2. Dzisiaj w liturgii wspominamy Błogosławionych pijarów, męczenników Wojny Domowej w Hiszpanii, o. Dionizego Pamplona i jego Towarzyszy.

3. Spotkanie młodych, którzy rozpoczynają dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania i ich rodziców - 22 września o g. 16.30. Zapraszamy uczniów z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych i starszych.

4. Msza św. w intencji o. Bogdana Dufaja z racji Imienin jutro, 23 września, o g. 18.00.

5. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa (1440-1505), prezbitera, Patrona Warszawy, w środę, 25 września.

6. Modlitwa w intencji Ojczyzny animowana przez o. Józefa Markowicza CSsR i grupę Odrodzenie także w środę, od g. 15.00.

7. W piątek, 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo (1581-1660), prezbitera, duszpasterza galerników, założyciela Zgromadzeń Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia.

8. W sobotę, 28 września, wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Czech.

9. Rekolekcje dla dorosłych 35+ „Ruah” pod hasłem „Oto wszystko czynię nowe” (Ap 21,5), prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia 28 i 29 września br. Zapisy mailowo: ruah.warszawa@gmail.com lub telefonicznie - tel. 503 398 716.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w sobotę, od g. 15.00 w kaplicy, a g. 18.00 Msza św. w tej intencji.

11. Kolejny dzień rekolekcji, przygotowujący do aktu zawierzenia się Jezusowi przez Niepokalane Serce NMP w sobotę, 28 września, od godz. 17.30, a w ramach tych ćwiczeń „Wieczór z Maryją”.

12. Msza św. w intencji o. Rafała Petkowicza, wikariusza, z racji Imienin w niedzielę o g. 18.00.

13. Jubileuszowe obchody 30 rocznicy odrodzenia się Caritas Archidiecezji Warszawskiej w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu.

14. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży archidiecezji organizuje pielgrzymkę rowerową do katedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie pod hasłem „Rower z Prymasem”, w dniu 5 października 2019 r. Do wyboru są trzy trasy:
Laski (18 km),
Wrociszew (70 km,
Zuzela (120km),
Meta: archikatedra Warszawska i Msza Św. godz. 19.00. Więcej informacji na afiszu i stronie archidiecezji.

15. Z racji zbliżającej się rocznicy aresztowania S.B. Stefana Kard Wyszyńskiego, Prymasa Polski, przez władze Polski Ludowej 25 września, odmówmy modlitwę o jego rychłą beatyfikację.