XXXII Niedziela zwykła – 10 listopada 2019 r.

1. Zaproszenie Księdza kard. Kazimierza Nycza do udziału w uroczystościach 11 listopada – odczytać.

2. Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizatorem Dnia jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Z tej okazji gościmy ks. dr. Grzegorza Pasia z tegoż Stowarzyszenia. Mamy okazję, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz o pokój w tym kraju ogarniętym wojnami domowymi możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego.

Chrześcijanie w Sudanie Południowym stanowią większość. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, związane są głównie z głodem, który dotyka 61 % populacji, czyli ok. 7 mln ludzi. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Wszystkie akcje można śledzić na stronie internetowej pkwp.org

3. Sanktuarium odbywa się Spotkanie Skautów Europy. W ramach zlotu spotkanie z weteranką Powstania Warszawskiego – p. Marią Wiensław ps.”Iwonka” po Mszy Świętej o godz. 11:00 w Sali teatralnej. Zachęcamy do udziału.

4. Dziś odbędą się trzy spotkania młodzieży:

a. tej, która rozpoczęła przygotowania do bierzmowania o godz. 14.50.
b. tej, która przyjęła sakrament bierzmowania o godz. 18.00 (Msza dziękczynna i agapa)
c. tej, która jest i chce być aktywna liturgicznie i ewangelizacyjnie o godz. 16.30.

5. Różaniec Św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach odmawiamy w listopadzie codziennie o g. 17.30, a w piątki celebrujemy Mszę św. o g. 18.00.

6. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętamy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Nawiedzamy mogiły żołnierzy i modlić się będziemy za nich na Mszach świętych o godz. 7.30, 11.00 i 18.00. Msza św. o godz. 11.00 będzie połączona z obrzędem namaszczeniach chorych.

7. We wtorek wspomnienie Św. Jozafata (+1623), unickiego arcybiskupa połockiego, męczennika.

8. W środę wspomnienie pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (†1003), eremitów i misjonarzy, działających w okolicach Międzyrzecza.

9. W piątek wspomnienie św. Alberta Wielkiego (+1280), biskupa i doktora Kościoła.

10. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek, o godz. 19.00.

11. W sobotę wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia i uroczystość odpustowa u księży marianów na Stegnach. Uroczysta Msza św. o g. 18.00.

12. Nocne czuwanie w Sanktuarium w sobotę, rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

13. W przyszłą niedzielę

a. spotkanie przed I komunią św. dla rodziców i dzieci o godz. 11.00
b. oraz Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.

14. Zmarli:

a. GRAŻYNA OSTASZEWSKA, mieszkała przy ul. Żenczykowskiego, miała 66 lat. Jej pogrzeb odbył się w wczoraj.
b. BARBARA KROCZYŃSKA, mieszkała przy ul. Antoniewskiej, miał 82 lata. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek w Wilanowie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!...