8 grudnia 2019 r. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Łaski o godz. 12.00. Podczas tego nabożeństwa będzie odnowienie Aktu zawierzenia się Jezusowi Chrystusowi przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny.
2. Msza św. za śp. Reginę Madej-Janiszek będzie celebrowana o godz. 13.00. Nasza parafianka była założycielką Konfraterni Św. Jakuba przy Katedrze Polowej WP, członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Dróg Św. Jakuba w Polsce, oraz współautorką koncepcji świętokrzyskiej Drogi Św. Jakuba. Zadbała, by na odcinku mazowieckim tej drogi znalazło się nasze sanktuarium. Po Mszy św. z udziałem członków tej Konfraterni nastąpi odsłonięcie oznakowania tego szlaku przy do Kaplicy Królowej Wyznawców.
3. Msza św. z udziałem przedszkolaków dzisiaj o godz. 16.00.
4. Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin dzisiaj o godz. 17.30 w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców. Organizatorem jest Fundacja „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka.
6. Spotkanie aktywnej grupy młodzieży o godz. 17.00.
5. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania dzisiaj o g. 16.30.
7. Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, celebrujemy w dni powszednie o g. 7.00.
8. Przypominamy, że wieczorne Msze św. do końca lutego, od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00 są celebrowane zasadniczo w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.
9. Msza św. z udziałem chorych w środę, 11 grudnia, o godz. 11.00.
10. W czwartek, 12 grudnia, wspomnienie NMP z Guadalupe i spotkanie męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi o godz. 18.00.
11. Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy w piątek, 13 grudnia.
12. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
13. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła, w sobotę, 14 grudnia.
14. Nocne czuwanie rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim w sobotę o godz. 21.00.
15. Dziś także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. To dzieło możemy wesprzeć, składając ofiarę do skarbony za ławkami.
16. Świece na stół wigilijny i opłatki i rozprowadzają panie z Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie kościoła.
17. Parafialna Caritas poprowadzi także świąteczną loterię z zebranych pluszaków, zabawek i książek dzisiaj przy okazji Mszy świętych o godz. 11.00 i 13.00.
18. Nasza Parafia bierze udział także w akcji organizowanej przez Fundację Małych Stópek pt. „Paczuszka dla Maluszka". Zbieramy higieniczne produkty: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt i artykuły dla mam. Chętnych prosimy o zabranie papierowej bombki z choinki ustawionej w lewej nawie kościoła. Zakupiony artykuł zostawiamy w kościele pod choinką do 15 grudnia. Zebrane dary zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Wszystkim Ofiarodawcom dziękujemy.