8 marca 2020 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zaproszenie na Święto Papieskie do Świątyni Opatrzności – odczytać.
2. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Ad Gentes. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy misyjną działalność Kościoła. Swoje datki na ten cel możemy złożyć do skarbony w przedsionku kościoła z prawej strony.
3. Dziś przypada także doroczne wspomnienie św. Faustyna Mígueza, pijara,
4. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o g. 16.30.
6. Msze św. o godz. 18.00 od jutra już nie w kaplicy lecz w kościele.
7. Msza św. z udziałem chorych w środę, 11 marca, o godz. 11.00.
8. Droga Krzyżowa w piątek o g. 8.15 z udziałem uczniów, 17.15 i 19.30. W każdy piątek kościół będzie otwarty w ciągu dnia dla tych, którzy chcieliby odprawić to nabożeństwo indywidualnie.
9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
10. Nocne czuwanie modlitewne rozpoczniemy w sobotę Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
11. W przyszłą niedzielę

a. Przedstawienia Piotruś Pan w sali teatralnej o godz. 12.00.
b. Msza św. z udziałem przedszkolaków, w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

12. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się:

a. dla uczniów szkół podstawowych od 16 do 18 marca. Poprowadzą je o. Andrzej Lisiak i o. Łukasz Zaraś, pijarzy;
b. zaś dla ogółu wiernych od 21 do 25 marca. Poprowadzą je ks. Sylwester Wójcik i s. Franciszka Godlewska z Ewangelizacyjnej Wspólnoty „Koinonia św. Pawła z Kielc.

Program duszpasterski na Wielki Post i Triduum Paschalne jest na ulotkach, wyłożonych do zabrania na stoliku z prasą. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji.

13. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ruszamy w nocy na ponad 40 kilometrową wędrówkę. Sami, w milczeniu, zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. Zapisy na EDK już ruszyły. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.edk.org.pl Naszą wyprawę rozpoczniemy 3  kwietnia o godz. 19.00 Mszą Świętą Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży Gwintowa 3, a po niej wyruszymy w kierunku Otwocka. Trasa z Siekierek posiada kolor szary. Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu. Chodź z nami. Zapraszamy. W wielkopostnych kościołach stacyjnych trwa całodniowa modlitwa i spowiedź od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz tych kościołów i program jest umieszczony w gablotach.

UWAGA:

Koronawirus a EDK

14. Trwają przygotowania do beatyfikacji S.B. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu kościelnym i narodowym. W lewej nawie przy ołtarzu św. Józefa Kalasancjusza przyjmujemy zapisy na karty wstępu na tę uroczystość, która się odbędzie 7 czerwca br. na Placu Piłsudskiego.
15. Mężczyzn zachęcamy, aby podjęli posługę podczas tej celebracji w ramach Kościelnej Służby Porządkowej. Zgłoszenia przyjmuje o. Proboszcz.
16. Przedsionek kościoła i jego nawy boczne zostały wymalowane. Nad kaloryferami zostały założone ochronne parapety. Dziękujemy wszystkim, którzy te prace finansowo wspierają przez ofiarę na tacę, do skarbony za ławkami, czy przesłane na konto parafii.