XII Niedziela zwykła - 21 czerwca 2020 r.

1. Przypominamy, że z uwagi na wciąż duże zagrożenie wirusem SARS-CoV-2 w kościołach nadal jest obowiązkowe:

1.1. zasłanianie ust i nosa przez wiernych,
1.2. zachowanie dystansu społecznego tj. 2 metrów,
1.3. zachowanie wszystkich norm służących bezpiecznemu i godnemu udzielaniu Komunii Świętej.

2. Msza św. z udziałem przedszkolaków, ich rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkoli dzisiaj o godz. 16.00.
3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

3.1. w niedziele o godz. 17.30,
3.2. w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

Uczestnicząc w nich odpowiadamy tymi aktami pobożności na wezwania Jezusa i Maryi, wyrażamy wdzięczność za odebrane dotąd dobrodziejstwa od Boga, w tym za Cud nad Wisłą przed stu laty, czynimy zadość za grzechy własne i bliźnich, oraz wzrastamy w miłości do Boga i ludzi.

4. We wtorek Dzień Ojca. Modlimy się w intencji żyjących i zmarłych ojców.
5. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w środę, 24 czerwca. Uroczysta Msza św. w bazylice archikatedralnej na Starówce o godz. 19.00.
6. o. Rafał i współprowadzący Animatorzy zapraszają kandydatów do bierzmowania na Eucharystię w czwartek, 25 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy św. wspólna agapa.
7. Liturgiczne zakończenie roku szkolnego z powodu zagrożenia koronawirusem odbędzie się w kilku grupach:

7.1. dla uczniów klas VII i VIII Pijarskiej Szkoły Podstawowej w czwartek, 25 czerwca, o godz. 15.00.
7.2. dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w piątek, 26 czerwca, o godz. 7.30.
7.3. dla Pijarskiej Szkoły Podstawowej w piątek:

7.3.1. klasy I i II o godz. 8.30.
7.3.2. klasy kl. III i IV o godz. 10.30.
7.3.3. klasy V i VI o godz. 12.30.

8. Doroczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy w sobotę, 27 czerwca.
9. „Wieczór z Maryją”, nabożeństwo ku czci naszej Matki nieustannie nas wspomagającej po Mszy św. o godz. 18.00.
10. o. Rafał Petkowicz i o. Marek Kudach decyzją Wyższego Przełożonego naszej Prowincji kończą posługę w Warszawie. O. Rafał od września 2016 był duszpasterzem młodzieży, katechetą i wikariuszem parafii, a o. Marek przez miniony rok kierował pijarskim przedszkolem i szkołą. Dziękujemy im za pracę i życzymy światła i mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w wypełnianiu obowiązków duszpasterskich i edukacyjnych w nowym miejscu służby. Msza święta w ich intencji będzie celebrowana w przyszłą niedzielę o g. 18.00.
11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i błogosławione owoce beatyfikacji Sł. B. kard. Stefana Wyszyńskiego dla upamiętnienia pierwszego objawienia się Pana Jezusa na Siekierkach w niedzielę, od godz. 15.00 do 17.00.
12. W miniony piątek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Z tym Dniem została złączona akcja całorocznej modlitwy za któregoś z kapłanów naszej parafii. Osoby chętne mogą wylosować z koszyczka pod chórem imię kapłana, za którego będą odmawiać antyfonę „Pod Twoją obronę” przez cały rok. Modlącym się dziękujemy za duchowy dar.