XV Niedziela zwykła – 12 lipca 2020 r.

1. Wspomnienie:

1.1. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta jutro, 13 lipca.
1.2. św. Kamila de Lellis, prezbitera, we wtorek, 14 lipca.
1.3. św. Pompiliusza Marii Pirrottiego (1710-1766), pijara, prezbitera, 15 lipca. Był nauczycielem, kaznodzieją, rekolekcjonistą, spowiednikiem. Jako jeden z pierwszych szerzył w we Włoszech kult Najświętszego Serca Pana Jezusa.
1.4. Maryi Panny z Góry Karmel w czwartek, 16 lipca. Wiernych, którzy chcą przyjąć szkaplerz zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
1.5. Św. Szymona z Lipnicy, prezbitera, w sobotę, 18 lipca.

2. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, o godz. 19.00.
3. Modlitewne czuwanie przed trzecią niedzielą miesiąca w sobotę: Różaniec św. o godz. 17.30, Msza św. z XV niedzieli, adoracja św., Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i zakończenie Mszą św. ku czci Najświętszej Maryi Panny.
4. Wydział Ochrony Środowiska m. st. Warszawy zachęca do likwidacji kopciuchów w ramach dotacji. Tylko w 2020 roku Urząd pokrywa w 100% koszty wymiany starego źródła energii na instalacje nowego typu: pompy ciepła, fotowoltaikę, kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe. Ekodoradca pomaga mieszkańcom w wyborze nowego sposobu ogrzewania, skompletowania dokumentów, złożenia wniosku i uzyskania 100% dofinansowania. Kontakt pod nr 22 443 63 87 lub mail: ext.mszymczak@um.warszawa Ulotki i wnioski są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
5. Przypominamy, że kandydatów na członków Rady Osiedla Siekierki można zgłaszać do 15 lipca br. w godz. 16.00–20.00 w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Rakowieckiej 25/27 w sali 19d. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, stale zamieszkująca na terenie Osiedla Siekierki. Do jego rejestracji wymaga się poparcia 15 osób stale zamieszkujących na tym Osiedlu. Informacje o wyborach i formularze zgłoszenia kandydata znajdują się na stronie Urzędu Dzielnicy Mokotów: http://www.mokotow.waw.pl/strona-1483-wybory_do_rady_osiedla_siekierki.html?fbclid=IwAR2UQOHY1db7ZMVHSCaCluig8XEWsJJajAFl9CP9P-n9ZbmSmcEPhKo4D9c
6. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy.
7. Tym, którzy wyruszają na wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.