6 grudnia 2020 r. – II Niedziela Adwentu

1. W związku z czerwoną strefą epidemii przypominamy, że kościele mamy obowiązek:

a. dokładnie zakrywać usta i nos,
b. dezynfekować dłonie,
c. zachować dystans tak, by jedna osoba przypadała na 15m2,
d. zachować dystans także podchodząc do Komunii świętej.

2. Komunię świętą przyjmujemy według własnego wyboru. Jeden szafarz będzie Jej udzielał tylko do ust, a drugi tylko na rękę. Przyjmując na rękę robimy z dłoni „tron” dla Jezusa i nie odchodząc, spożywamy Ją przy szafarzu. Dziękujemy!

a. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swój dar możemy złożyć do skarbony.
b. Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Listry i dobroczyńcy,
c. Krótka adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św.
d. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
e. Msza św. z udziałem przedszkolaków o godz. 16.00.
f. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania na zoomie o godz. 16.30, zarówno dla zaawansowanych jak i tych, którzy we wrześniu rozpoczęli przygotowanie.
g. Różaniec święty w intencji zmarłych, poleconych wypominkami o godz. 17.30, a Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.

4. Roraty, Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny, celebrujemy w dni powszednie o g. 7.00.
5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP we wtorek 8 grudnia. W Godzinie Łaski o 12.00 będzie celebrowana Msza św., podczas której będzie odnowienie Aktu zawierzenia się Jezusowi przez pośrednictwo Maryi.
6. Msza św. z udziałem chorych 11 grudnia (piątek) o godz. 11.00.
7. Wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe w sobotę.
8. Zgodnie z zapowiedzią nasza parafia ponownie włącza się do akcji „Paczuszka dla maluszka", którą organizuje Fundacja Małych Stópek. W nawie bocznej jest ustawiona choinka z papierowymi bombkami. Do 20 grudnia przy niej można zostawić swój dar. Głównie są potrzebne artykuły kosmetyczne i higieniczne dla mam z niemowlakami. Zbiórkę będzie można wesprzeć także finansowo. Informacje takie jak: link, numer konta są umieszczone na bombkach. Za każdy dar dziękujemy!
9. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.