13 grudnia 2020 r. – III Niedziela Adwentu

1. Przypominam, że w związku z epidemią wirusa Covid-19 w kościele mamy obowiązek:

a. dokładnie zakrywać usta i nos,
b. dezynfekować dłonie,
c. zachować dystans tak, by jedna osoba przypadała na 15m2.,

2. Podchodząc do Komunii św. dbamy o zachowanie dystansu. Jeden szafarz będzie jej udzielał tylko do ust, a drugi tylko na rękę. Sami wybieramy sposób przyjęcia. Przyjmując na rękę robimy z dłoni „tron” dla Jezusa i nie odchodząc, spożywamy przy szafarzu. Dziękujemy!

a. III niedziela Adwentu – Niedziela Radości, Gaudete = Radujcie się!, od słów z św. Pawła: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko” (Flp 4,4-5);
b. Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 16.00.

4. Zadbajmy o duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu:

a. roraty, w dni powszednie o g. 7.00;
b. koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracja od g. 15.00 do 17.00;
c. Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin w środę, piątek i sobotę;
d. nowenna do Dzieciątka Jezus od środy po Mszy św. o godz. 18.00;
e. spowiedź św. w godz. 6.30-8.00 oraz od 17.30-19.00. W razie potrzeby czas będzie wydłużony.

5. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła, jutro.
6. Modlitewne czuwanie w sobotę, 19 grudnia, od godz. 17.30 do 22.00.
7. Nasza parafia uczestniczy w akcji „Paczuszka dla maluszka". W nawie bocznej jest ustawiona choinka z papierowymi bombkami. Przy niej do 20 grudnia możemy zostawić swój dar. Są potrzebne artykuły kosmetyczne i higieniczne dla mam z niemowlakami. Zbiórkę można wesprzeć także finansowo. Wszystkie informacje są na bombkach.
8. Zbiórka żywności i środków higieny osobistej dla bezdomnych mężczyzn ze Schroniska przy ul. Polskiej 33 będzie od jutra do przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła. Za każdy dar dziękujemy!
9. Wystawę ZAGUBIONY REGION – URZECZE, przygotowaną przez Fundację BO WARTO można obejrzeć przed kościołem na ogrodzeniu. Ekspozycja przedstawia widoki nadwiślańskiego regionu. Będzie dostępna do 4 stycznia. Foldery wystawowe są przy wyjściu z kościoła.
10. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z Apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, jednak nie wcześniej niż miesiąc od wyzdrowienia. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel dziękujemy.
11. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.