III Niedziela zwykła, 24 stycznia 2021 r.

1. Przypominamy: W związku epidemią COVID-19 w świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązuje

a. limit osób - max. 1 osoba na 15 m2,
b. dokładne zakrywanie ust i nosa,
c. dezynfekcja dłoni,
d. dystans także przy podchodzeniu do Komunii świętej. Dziękujemy!

a. obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego;
b. Dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Chorwacji. Wspieramy ich modlitwą i ofiarą. Skarbony za ławkami i w przedsionku kościoła są przeznaczone na ten cel. Za każdy dar dziękujemy!
c. msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Przed i po liturgii wzięcie miary na strój komunijny według podanego porządku.
d. koncert kolęd w wykonaniu akademickiego chóru Colegium Maius po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów i zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan jutro, 25 stycznia.
4. Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa Biskupów we wtorek.
5. Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce również we wtorek. Tegoroczne hasło brzmi: "Chrześcijanie i muzułmanie: razem chronią miejsca kultu".
6. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła w czwartek.
7. Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego i o owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w czwartek od g. 15.00 i Msza św. o g. 18.00.
8. W ramach przygotowania do wspomnianej beatyfikacji Msza św. w archikatedrze Św. Jana Chrzciciela na Starówce w czwartek, 28 stycznia, o godz. 19.00. Będzie jej przewodniczył o. Jacek Salij OP oraz wygłosi homilię na temat „Prymas Wyszyński a Kościół".
9. W sobotę nabożeństwo „Wieczór z Maryją” w sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00.
10. Światowy Dzień Chorych na Trąd w przyszłą niedzielę 31 stycznia.
11. Drodzy Parafianie,
zgodnie z tegoroczną formą kolędy, przyjętą z powodu pandemii, zapraszamy Was na Mszę św. o godz. 18.00:

a. w poniedziałek – mieszkańców z ulic: Żenczykowskiego i Ponikowskiego,
b. we wtorek - z ulic: Ku Wiśle, Pszenickiego, Wasiutyńskiego i Dyżewskiego,
c. w środę - z ulic: Siekierkowska, Kątna, Cytrynowa, Daktylowa i Figowa,
d. w czwartek – z ulic: Gościniec, Gwintowa, Koszykarska i Nadrzeczna,
e. piątek – z ulic: Polska, Gąsocińska, Wolicka i Antoniewska
f. sobota – z ulic: Korzenna, Spiralna, Kobylańska, Mocna, Budzikowa, Zegarowa i Zawrotna
g. Msza św. będzie celebrowana w Waszej intencji.
h. Po liturgii będziecie mogli wziąć wodę święconą i modlitwę, aby w gronie rodziny przeprowadzić obrzęd poświęcenia mieszkania czy domu.

12. Ukazał się 51 numer Gazety Siekierkowskiej. Polecamy.
13. Zmarła ELŻBIETA FIAŁKOWSKA, l. 64, mieszkała przy ul. Bluszczańskiej. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w kościele św. Grzegorza Wielkiego na Woli w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….