III Niedziela Wielkiego Postu, 7 marca 2021 r.

1. W związku z narastającą falą epidemii prosimy, aby w świątyni

a. zakrywać dokładnie ust i nosa,
b. dezynfekować dłonie,
c. zachować dystans nie mniejszej niż 1,5 m, przy limicie 1 osoba na 15 m2,
d. także podchodząc do Komunii świętej. Przyjmujemy ją w sposób przez siebie wybrany. Jeden szafarz udzielał jej tylko do ust, a drugi tylko na rękę. Przyjmując na rękę robimy z dłoni „tron” dla Jezusa i spożywamy Ją nie odchodząc od szafarza. Dziękujemy!

a. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św.
b. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
c. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania, którzy w kwietniu przyjmą ten sakrament o godz. 16.30 stacjonarnie w parafii.
d. Różaniec św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach dzisiaj o g. 16.45, a Msza święta o g. 18.00.
e. Gorzkie Żale o godz. 17.15.

3. Doroczne wspomnienie św. Faustyna Migueza, pijara, jutro, 8 marca.
4. Jutro także Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy zdrowia, pomyślności, wiele radości i spełnienia marzeń. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi, a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu przez pośrednictwo Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki.
5. Msza św. z udziałem chorych w czwartek, 11 marca, o godz. 11.00.
6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o g. 8.15 (z udziałem uczniów), 17.15 i 19.30.
7. Rekolekcje wielkopostne dla ogółu wiernych rozpoczniemy w sobotę 13 marca o godz. 18.00. Trwać będą do 17 marca. Poprowadzi je ks. Lesław Pańczak, misjonarz saletyn. Program duszpasterski na Wielki Post i plan rekolekcji jest na ulotkach, które są wyłożone na stoliku z prasą. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji.
8. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
9. W wielkopostnych kościołach stacyjnych Warszawy trwa całodniowa modlitwa i spowiedź święta od godz. 6.00 do 21.00. Wykaz tych kościołów oraz program na niedziele i dni powszednie jest w gablotach.