18 kwietnia 2021 r. – III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35).
2. Dzisiaj także po raz piąty Narodowe Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy, aby się włączyć w tę akcję, biorąc z koszyka pod chórem karteczkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo święte i w skupieniu odczytajmy z uwagą otrzymany tekst. Zaznaczmy go sobie. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego życia.
3. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Komunii św. dzisiaj o godz. 16.00. Odbiór stroju przed i po Liturgii, według ustalonego porządku.
4. Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek i piątek o godz. 18.00.
5. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski w piątek, 23 kwietnia.
6. Uroczystość udzielenia bierzmowania w naszej parafii w sobotę o godz. 18.00. Szafarzem będzie ks. biskup Rafał Markowski. Z powodu sanitarnego rygoru na tę Mszę św. zapraszamy tylko kandydatów do bierzmowania i ich świadków. Przepraszamy za utrudnienie.
7. Nabożeństwa „Wieczór z Maryją” w ostatnią sobotę miesiąca nie będzie z powodu bierzmowania.
8. Msza św. z udziałem przedszkolaków w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
9. Przypominamy, że w kościele nadal nas obowiązuje sanitarny rygor:

a. dezynfekcja rąk
b. dokładne zasłanianie maseczką ust i nosa
c. ograniczenie 1 osoba na 20m2
d. zachowanie dystansu minimum 1,5 m. Zachowujmy go w trosce o własne i cudze zdrowie i życie. Wiernym, którzy nie mogli uczestniczyć w Mszy św. w kościele udzielamy Komunii świętej bezpośrednio po zakończeniu liturgii.

10. Zmarli:

a. MIROSŁAW ZYGMUNT KANTECKI, lat 85, mieszkał przy ul. Bluszczańskiej. Pogrzeb w kościele Św. Karola Boromeusza na Powązkach 20 kwietnia o godz. 13.00.
b. KRYSTYNA BARBARA WITECKA, lat 93, mieszkała przy ul. Daktylowej. Pogrzeb w naszym kościele 21 kwietnia o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…