VII Niedziela zwykła - 19 lutego 2023 r.

1. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą wojny w Ukrainie – odczytać.
2. Dzisiaj rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Aktualny rok pracy apostolskiej na rzecz trzeźwości przeżywany jest pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”.
3. W najbliższą środę - Popielec:

a. Msze Święte w kościele z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia o godzinie 7.30, 18.00 i 19.30.
b. wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia, bez górnej granicy wieku.
c. Post ścisły, co do jakości i ilości, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku.
d. Nadto IV przykazanie kościelne zobowiązuje, abyśmy we wszystkie dni Wielkiego Postu powstrzymali się od udziału w zabawach.
e. Rozpoczynamy Wielki Post i okres Komunii świętej wielkanocnej, który będzie trwał do niedzieli Trójcy Przenajświętszej, tj. 4 czerwca.
f. Rozpoczyna się także Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych w Warszawie, która potrwa do Niedzieli Palmowej. Terminarz oraz ramowy program dnia modlitwy na niedziele i dni powszednie na tablicy ogłoszeń.

4. Dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich w piątek, 24 lutego.
5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla ogółu wiernych w piątek o godz. 17.15 i 19.30.
6. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, a także za udział Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
7. Zbiórka datków w minioną niedzielę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii dała kwotę 5.200PLN. Dziękujemy!
8. Pan Sławek Urwalski podjął skuteczne działania w celu usunięcia kałuż i błota na części parkingu przed kościołem poprzez wysypanie drobnego kamienia. Bardzo dziękujemy!
9. Dzieciom, młodzieży i wszystkim korzystającym z zimowych ferii życzymy bezpiecznego i owocnego wypoczynku.