16 lipca 2023 r. – XV Niedziela zwykła

1. W liturgii będziemy wspominać:

a. Św. Szymona z Lipnicy, kapłana, we wtorek, 18 lipca;
b. bł. Czesława, kapłana, (ur. ok. 1175-80 - 1242), kapłana, w czwartek, 20 lipca;
c. św. Marię Magdalenę w sobotę, 22 lipca.

2. Nasza parafia uczestniczy w ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy na środki transportu dla misjonarzy w różnych częściach świata. Zachęcamy do udziału w akcji. Jej organizatorem jest MIVA Polska (Mission Vehicle Association - Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu). Ofiarę można złożyć do skarbony. Za przekazaną pomoc – dziękujemy, życząc bezpiecznej podróży!
3. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z tutejszego Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży 11 sierpnia br. po Mszy świętej o godz. 7.30. Jej zakończenie w Częstochowie 14 sierpnia Mszą świętą o godz. 13.00. Zapisy online są prowadzone od 10 do 31 lipca br. Szczegółowe informacje na stronie: warszawskarowerowa.pl Polecamy!
4. Seniorzy z Siekierek dziękują za oddanie głosu na miejscowy projekt. Dzięki temu projekt znalazł się wśród zwycięzców i będzie realizowany z budżetu obywatelskiego.
5. Na polecenie Burmistrza Mokotowa prowadzony jest nabór kandydatów do Rady Seniorów III Kadencji. Celem Rady jest reprezentowanie seniorów zamieszkałych na terenie Dzielnicy. Rada jest zespołem o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym, który współpracuje z władzami Dzielnicy w sprawach polityki senioralnej. Członkiem Rady może ten, kto: posiada obywatelstwo polskie, zamieszka na Mokotowa, ukończył 60 lat i wyróżnia się działalnością na rzecz osób starszych. Nabór jest prowadzony do 20 lipca br. Więcej informacji na stronie Urzędu Dzielnicy Mokotów.
6. Zmarła MARIA TERESA HOPPE, l. 84, mieszkała przy ul. Spiralnej. Msza św. pogrzebowa odbyła się w czwartek. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
7. Polecamy katolicką prasę i 74 numer Gazety Siekierkowskiej.
8. Wszystkim wyruszającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznej podróży i owocnego wypoczynku.