24 września 2023 r. – XXV Niedziela zwykła

a. 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony pod hasłem: Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać.
b. 39 Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, której tematem jest Świętość w codzienności.
c. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
d. Katecheza dla młodzieży, która kontynuuje przygotowanie do sakramentu bierzmowania, o godz. 16.00.

2. Spotkanie młodzieży, która rozpocznie przygotowanie do bierzmowania oraz ich rodziców – w przyszłą niedzielę o g. 16.30. Zapraszamy uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Odpowiedzialnym za przygotowanie jest o. Rafał Petkowicz.
3. Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy, jutro 25 września.
4. Wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona Czech, w czwartek, 28 września.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy narodu polskiego w czwartek od g. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
6. Święto Świętych Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała w piątek. Jest to Dzień Imienin biskupów pomocniczych Rafała Markowskiego i Michała Janochy, oraz ojców: Rafała Roszera SchP i Rafała Petkowicza SchP. Msza św. w ich intencji w piątek o godz. 18.00.
7. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 19.00 w kolegium.
8. Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w sobotę.
9. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów w sobotę, 30 września, o godz. 10.00.
10. Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w niedzielę o godz. 17.15. Inne cykliczne nabożeństwa będą łączone z tą modlitwą. Panów i Panie praktykujących tę modlitwę zapraszamy do wspólnoty Róży Żywego Różańca.
11. Klub Filary przy ul. Gościniec 12, który już od dziesięciu lat z powodzeniem realizuje projekty adresowane do dziewcząt i młodych kobiet, zaprasza z tej okazji na rocznicową fiestę w sobotę 30 września od godz. 16.00. Życzymy dobrej zabawy!
12. VII Nocna Droga Różańcowa odbędzie się w nocy z 6/7 października br. Rozpoczęcie Mszą św. w tutejszym Sanktuarium o godz. 21.00. Później przejście ulicami Stolicy. Zakończenie w kościele Matki Bożej Pompejańskiej, przy ul. Myśliborskiej ok. g. 8.00. Zapraszamy do udziału wraz z jej organizatorami: Zakonem Rycerzy św. Jana Pawła II i Żołnierzami Chrystusa. Więcej informacji na afiszu i stronie: https://diecezja.waw.pl/wydarzenie/vii-nocna-droga-rozancowa/
13. XIII Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej odbędzie się w kościele dominikanów na Służewie w sobotę 7 października br. Zachęcamy do udziału czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Żywego Różańca. Szczegóły na plakacie.
14. Zmarł TADEUSZ KOMENDER, l. 90. Mieszkał przy ul. Żenczykowskiego. Pogrzeb w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…