29 października 2023 r. – XXX Niedziela zwykła

1. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 8.00.
2. Nabożeństwo różańcowe jeszcze dzisiaj, w poniedziałek i wtorek o godz. 17.15.
3. W Sanktuarium trwają warsztaty ewangelizacyjne „Talitha kum” dla młodych, prowadzone przez wspólnotę Przymierze Miłosierdzia.
4. Uroczystość Wszystkich Świętych w środę. To święto przypomina nam, że jesteśmy powołani, by prowadzić święte życie, a niebo jest naszym głównym celem. W tym dniu winniśmy uczestniczyć w Mszy świętej. W naszym kościele Liturgia według porządku niedzielnego.
5. Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź św., przyjęcie tego dnia Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Odpust zupełny to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty.
6. Różaniec św. za zmarłych, poleconych wypominkami będziemy odmawiać w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Zmarłych krewnych i znajomych możemy polecić modlitwie Kościoła. Formularze są wyłożone na stoliku z prasą.
7. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada. Msze św. o 7.30 i 18.00.
8. Zapraszamy na krąg biblijny, czyli na wspólne czytanie Pisma Świętego, rozważanie Słowa Boga, poznawanie dziejów zbawienia. Spotkania odbywają się co drugi czwartek o godz. 19.00 w kawiarence. Wejście od ul. Gościniec. Prowadzi je o. Tomasz.
9. W pierwszy piątek 3 listopada miesiąca udamy się z posługą do chorych po godz. 9.30.
10. Adoracja Najświętszego Sakramentu piątek od godz. 15.00 do 17.00 w kaplicy NMP Królowej Wyznawców, a Msza św. w intencjach trwających na modlitwie o 18.00.
11. Msza św. za zmarłych poleconych wypominkami w piątek o godz. 18.00.
12. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
13. Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, w sobotę, 4 listopada.
14. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
15. Msza św. w intencji zmarłych pijarów, którzy posługiwali na Siekierkach w sobotę o g. 18.00.
16. Niektórzy rodzice pytają o możliwość katechezy przy parafii, jako poszerzenie lekcji religii w szkole. Jesteśmy gotowi ją prowadzić. Rodziców, którzy są zainteresowani taką formacją prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.
17. Pragniemy poinformować, że w Mszach świętych w minioną niedzielę uczestniczyło 634 wiernych i 400 z nich przyjęło Komunię świętą.
18. W bocznej nawie możemy zobaczyć wystawę prac uczniów z kl. IVA i IVB PSP na temat kultu Serca Jezusowego, który jest związany z objawieniami św. Małgorzacie Marii Alacoque,
19. Zapraszamy do kawiarenki (po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00).
20. Zmarła IWONA SOKOLUK, l. 76, mieszkała przy ul. Bluszczańskiej. Jej pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Północnym. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…