IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

a. zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus po Mszy św. o godz. 13.00.
b. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
c. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.
d. Pasterka o godz. 24.00.

2. W Boże Narodzenie i święto św. Szczepana porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
3. Wspomnienie św. Jana, Apostoła i Ewangelisty 27 grudnia.
4. Świętych Młodzianków, męczenników, 28 grudnia.
5. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o moralną odnowę polskiego narodu od godz. 15.00.
6. Msza św. w intencji o. Dawida Graczyka z okazji Imienin, w piątek o godz. 18.00.
7. W naszej Archidiecezji w piątek 29 grudnia można spożywać pokarmy mięsne, gdyż Metropolita Warszawski Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy. Ci, którzy chcą z niej skorzystać winni w tym dniu ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz podjąć zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.
8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku po Mszy św. o godz. 18.00.
9. Ofiary złożone do skarbony na pomoc Kościołowi na Wschodzie dały kwotę 1.750PLN. Wszystkim darczyńcom śle podziękowanie o. Kazimierz Wójciak SchP proboszcz parafii w Oczakowie na Ukrainie.
10. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję „Paczuszka dla maluszka”, oraz Annie i Bartłomiejowi Czerwińskim, którzy ją koordynowali i zawieźli dary do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Legionowie.
11. Dziękujemy harcerkom, którzy przekazali nam Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Ten piękny symbol braterstwa, pokoju i miłości niech towarzyszy wszystkim, którzy zechcą go przyjąć. Jest wystawione przy chrzcielnicy. Możemy od niego odpalić swój nośnik światła.
12. Kończymy przyjmować zaproszenia na kolędę. Parafianom, którzy zgłosili swój udział w wizycie duszpasterskiej dziękujemy. Jej plan na pierwsze dwa tygodnie stycznia ogłosimy 31 grudnia.
13. Kolegium organizuje „Kulinarne ferie z Pijarami” w dniach 22-26 stycznia 2024 r. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.
14. W opłatki można się zaopatrzyć przed zakrystią.
15. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy i Gazety Siekierkowskiej.
16. Kawiarenka dzisiaj i w święta jest nieczynna.
17. Zmarli:

a. URSZULA BORLA, l. 76, mieszkała przy ul. Bluszczańskiej. Jej pogrzeb w naszym kościele 28 grudnia o godz. 11.00.
b. HENRYK ODON RADZIKOWSKI, l. 88, mieszkał przy ul. Ponikowskiego. Jego pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Północnym. Wieczny odpoczynek racz im dać , Panie…

Drodzy Parafianie i Pielgrzymi,
z okazji Bożego Narodzenia z całego serca życzymy,
by Jezus, który rodzi się w Betlejem pomógł nam być ludźmi Bożego upodobania – na Jego obraz,
a więc ludźmi pokoju i pojednania, porozumienia i dialogu.