XVII Niedziela zwykła – 28 Lipca 2024 r.

1. Ojciec Mateusz Pindelski, prowincjał, odwołuje z Warszawy oo. Tomasza Olczaka i Rafała Petkowicza, powierzając nowe obowiązki. Ojciec Tomasz posługiwał w naszej wspólnocie od 2012 roku, o. Rafał od 2016 roku. Drogim Ojcom dziękujemy za duszpasterską pracę i życzymy owoców Ducha świętego i opieki Najświętszej Maryi Panny w dalszym duszpasterzowaniu. Msza święta w ich intencji sprawowana będzie dzisiaj o godz. 11.00.

a. IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Motto okolicznościowego orędzia papieża Franciszka brzmi: „W czasie starości nie opuszczaj mnie” (Ps 71).
b. Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości 2024.
c. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8.00.
d. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji moralnej odnowy polskiego narodu od godz. 15.00. w Kaplicy NMP Królowej Wyznawców.

3. W liturgii będziemy wspominać:

a. Świętych Martę, Marię i Łazarza w poniedziałek.
b. Św. Ignacego Loyolę, założyciela zakonu jezuitów, w środę;
c. Św. Alfonsa Liguori’ego, założyciela zakonu redemptorystów, w czwartek.

4. Chorych nawiedzimy w I piątek miesiąca od godz. 9.00.
5. Katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
6. Adoracja Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienie za objawienia NMP na Siekierkach w sobotę od g. 15.00 w Kaplicy Królowej Wyznawców.
7. Nabożeństwo maryjne w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15.
8. W czwartek przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 („Godzina „W”) w kościołach Archidiecezji Warszawskiej zostaną uruchomione dzwony. Sygnał będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy.
9. Dobiega właśnie druga kadencja Rady Osiedla Siekierki. Zapraszamy jego mieszkańców, którzy chcą i mogą aktywnie uczestniczyć w rozwoju naszej społeczności do zgłaszania swoich kandydatur na CZŁONKÓW RADY. Wymagana jest pełnoletność, siekierkowski meldunek/zamieszkanie i poparcie 15 osób. Termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Osiedla został wyznaczony na następujące dni: 13, 14, 19, 20 i 21 sierpnia 2024 r. w godz. 16.00-20.00  w siedzibie Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, ul. Rakowiecka 25/27, sala 19d. KARTA ZGŁOSZENIA KANDYDATA NA CZŁONKA RADY OSIEDLA SIEKIERKI dostępna jest do pobrania na stronie Urzędu Dzielnicy Mokotów
10. Zmarł MAREK GAJOWIAK, l. 59, mieszkał przy ul. Gościniec. Pogrzeb już się odbył. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!
11. Zapraszamy do kawiarenki po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.