Pierwszopiątkowa modlitwa wynagradzająca

W Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży w pierwszy piątek miesiąca 6 września br. o godz. 21.00 rozpoczęło się modlitewne czuwanie. Jego tematem były słowa – To miejsce jest święte, wypowiedziane przez Maryję Pannę na Siekierkach podczas objawienia 20 października 1943 r. Intencją czuwania w formie nowenny (9 pierwszych piątków miesiąca) jest wynagradzanie Bogu w Trójcy Jedynemu za grzechy narodu polskiego (Ojczyzny) a szczególnie za grzechy mieszkańców Warszawy. Modlitwę prowadzili: ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski. Uczestniczyli w niej m.in. członkowie ruchu Misja św. Faustyny. Czuwanie objęło: Apel Jasnogórski, katechezę, świadectwa uchodźców z różnych krajów, którzy w Polsce uzyskali azyl, Koronkę do Bożego miłosierdzia, Drogę Krzyżową, Różaniec św., adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas czuwania była możliwość przyjęcia sakramentu Pojednania i świętego Szkaplerza. Całość zakończyła Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 0.15. W czuwaniu wzięło udział ok. 200 osób. Następne odbędzie się 4 października br. o godz. 21.00.