Święto Niepodległości 2013

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3, Pijarskich Szkół i przedstawiciele Domu Kultury Dorożkarnia uczcili Święto Niepodległości już 8 listopada br., w piątek. Najpierw wzięli udział w Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00.

Celebransami byli o. Tadeusz Suślik, proboszcz, i o. Bogdan Dufaj, dyrektor szkół pijarskich. Kaznodzieja zwrócił uwagę na udział dzieci i ich rodziców w walce o wolność Polski, przybliżając historię dzieci z Warmii i Wrześni. Oprawę muzyczną zapewnił Sławomir Kuczek, organista, i uczniowie Pijarskiej Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Marioli Czyczyło. Lektorami byli uczniowie Pijarskiego Gimnazjum. Na zakończenie Mszy św. poświęcono kwiaty i znicze, które drużyna harcerzy wraz z LSO złożyli w przedsionku kościoła przed tablicą upamiętniającą mieszkańców Augustówki i Siekierek, którzy zginęli podczas II wojny światowej. I wspólnie odśpiewano hymn: Boże coś Polskę..

Po Mszy św. w sali teatralnej odbyła się okolicznościowa akademia. Rozpoczęły ją dziewczęta z D.K. „Dorożkarnia”, przygotowane przez Aleksandrę Antolak, śpiewając pieśni o treści patriotycznej. Następnie uczniowie z Pijarskiej Grupy Teatralnej, prowadzeni przez Annę Krasuską, zaprezentowali obszerny program, ukazujący okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.