XVII Niedziela zwykła – 29.07.2018

1. Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), prezbitera, założyciela zakonu jezuitów, we wtorek, 31 lipca.
  2. Wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguori (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zakon Redemptorystów, w środę, 1 sierpnia.
  3. 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w środę. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za poległych i pomordowanych. Rozpalenie Ogniska Pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego o g. 21.00.
  4. W sierpniu jesteśmy zapraszani, abyśmy przez swoją trzeźwość, abstynencję i modlitwę pomogli tym, którzy podejmują terapię antyalkoholową bądź antynarkotykową.
  5. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Otoczył opieką kaplicę Matki Bożej Anielskiej, zwaną (łac.) Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili dla całego Kościoła.
  6. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość duchownych i osób konsekrowanych.
  7. W piątek, 3 sierpnia, adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 12.00, a g. 15.00 Koronka i Msza św. w intencji dziękczynnej, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Tą Mszą św. w naszym Sanktuarium rozpoczyna się celebracji 100 Mszy św. w różnych miejscach kultu na 100-lecie Niepodległości.
  8. W pierwszy piątek nawiedzimy część chorych z posługą sakramentalną od g. 9.00.
  9. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek, 3 sierpnia, o g. 19.00 w kościele.
  10. W sobotę, 4 sierpnia, świętego Jana Marii Vianney’a, prezbitera.
  11. W pierwszą sobotę Msza św. wynagradzająca Bogu i Maryi za bluźnierstwa przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu o g. 7.30, a nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.15.
  12. Dom Kultury „Dorożkarnia” zaprasza do udziału w projekcie „Ulica Polska, Siekierki”. W czasie wakacji, na ulicach naszego osiedla jest ustawiana plenerowa pracownia ceramiczna. Są w niej lepione domy i obiekty, które teraz stoją na Siekierkach. Każdy może ulepić swój dom. Kiedy gliniane domy zostaną wysuszone i wypalone, przyjdzie czas na finał – utworzenia makiety Siekierek. W swych wakacyjnych działaniach zaplanujmy udział w tym projekcie. Więcej informacji na afiszu i na stronie Domu Kultury.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  14. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa. Urlopowiczom bezpiecznego i owocnego wypoczynku, a pracującym obfitych owoców.